Vánoce

Vánoce jsou už přes stovky let jedno z nejdůležitějších období roku. Naprostá většina z nás ale příliš netuší jak Vánoční svátek vznikl a co to vlastně slavíme.

Vánoce jsou oslavou narození Ježíše Krista. Vánoce by se správně měly slavit 25. prosince, kdy se Ježíš narodil. První doložená oslava Vánoc proběhla v Římě roku 336 a z Vánoc se postupně stal nejvýznačnější křesťanský svátek.

Pořiďte si své vánoční osvětlení na stromeček za včas, aby jste měli ten největší výběr!

V Česku se slaví Vánoce omylem 24. prosince. Například v Anglii se rozdávají dárky opravdu až 25. prosince ráno. Dnes už se náboženský význam postupně vytrácí a z Vánoc se stávají svátky klidu, kdy by se měla sejít rodina a užívat si některých tradic. K základní Vánoční výbavě patří vánoční stromeček, vánoční osvětlení, štědrovečerní večeře a samozřejmě nesmějí chybět dárky... Mějte kouzelné Vánoce!

Inspirujte se!

Vánoční výzdoba

Jsme rádi, že vám můžeme představit speciální prodejnu na vánoční osvětlení, kde dobře nakoupíte i z mobilu. Web je plně responzivní. Další z mnoha výhod je skladová dostupnost = vše skladem s garancí doručení do 2 dnů. Nakupovat tak můžete až do poslední chvíle těsně před Vánoci. Vyzkoušejte!

 

 

Vánoce a pečení vánočních dobrot – pohled do historie

Při práci slovenské hospodyně používaly nástroje jako pekařskou lopatu nebo pometlo, které hospodář udělal v době, kdy kynulo těsto, tedy do východu slunce. 

Jak vybrat vánoční světýlka pro dokonalou výzdobu

Výběr vánočních světýlek je tu každý rok. Rozzářené pohledy na svítící vánoční dekoraci, jemné vůně cukroví a blízcí lidé. Dotáhněte atmosféru do konce díky správnému výběru světelných dekorací a jejich následné instalaci. Jak ho letos zvládnout trochu jinak a vytvořit výzdobu, která bude vypadat jednoduše dokonale? To vám poradíme v tomto článku.

Vánoční osvětlení nakupte s předstihem. Vyplatí se to!

Vánoce milujeme a moc se na ně každý rok těšíme. Proč stále Vánoce patří mezi nejoblíbenější svátky v roce? Pohoda, klid a mír – šťastné dětské oči, celá rodina je konečně znovu pohromadě.

Co je stupeň krytí u vánočního osvětlení

Přichází důležité období Vánoc a s tím se blíží naše potřeby dekorovat naše bydlení krásným osvětlením, které atmosféru Vánoc výborně doladí. Ať už jsou naše důvody k nákupu osvětlení zpříjemnit si interiér nebo potřeba vidět závistivé pohledy sousedů, je třeba zakoupit takové osvětlení, které v daném prostředí vydrží a pro uživatel bude bezpečné. Každé vánoční osvětlení musí mít požadovaný stupeň krytí. Co je stupeň krytí a jaký zvolit se dozvíte níže...

Vánoční světýlka vesele blikají o Vánocích

Skoro v žádné české domácnosti o Štědrém dni nechybí stromeček okrášlený vánočními světýlky. A kdo si tradici zdobení vánočního stromečku vymyslel? To se přesně neví, ale uvádí se i jméno opata Kolumbána z Luxeuilu, který žil v 6. století.

Vánoční stromeček-Vánoční strom-Vánoční stromek-skvělá tradice

Ohlédneme-li se do historie, tak zjistíme, že zvyk zdobení vánočního stromečku je nedávný a dostal se k nám z německy mluvících zemí teprve v 18. století.  Podle brémské kroniky již v roce 1570 tovaryši obcházeli domy svých členů a zvali je na vánoční besídku, kde v sále uprostřed stál vánoční stromeček. vianočný stromček.

Jaké vánoční dekorativní osvětlení?

Světelný kabel nebo-li LED hadice se zalitými světelnými zdroji jsou vhodné pro  lemování budov a střech a určitě patří mezi dokonalé vánoční dekorativní osvětlení, a pokud si chcete vytvořit nějaký zajímavý vánoční ornament, můžeme vám tento výrobek jen doporučit. Tradice Vánoc nezanikla ani v internetové době, a lidé nadále touží si tento výjimečný svátek, co nejvíce užít.

LED světelný vánoční řetěz - jaký je nejlepší?

Světelný řetěz nebo-li LED řetěz se zalitými světelnými zdroji jsou vhodné pro  lemování budov a střech, a pokud si chcete vytvořit nějaký zajímavý vánoční ornament, můžeme vám tento výrobek jen doporučit. Tradice Vánoc nezanikla ani v internetové době, a lidé nadále touží si tento výjimečný svátek, co nejvíce užít.

LED hadice / Světelné hadice a kabely

Světelný kabel nebo-li LED hadice se zalitými světelnými zdroji jsou vhodné pro  lemování budov a střech, a pokud si chcete vytvořit nějaký zajímavý vánoční ornament, můžeme vám tento výrobek jen doporučit.

Vánoční světla i na stromeček / LED světla

Ochrana životního prostředí nám nesmí být lhostejná ani o Vánocích, a proto volíme LED světla. Toužíte prožít příjemné vánoční svátky? Máme pro vás dvě rady.

LED vánoční osvětlení venkovní | Vánoční svítidla i na stromeček

Světlo provází lidstvo od nepaměti, a zejména o vánočních svátcích se snažíme o co nejpěknější nasvícení obytných nebo firemních prostorů včetně vánočního stromečku. Nabídka vánočních světel je obrovská. Češi nový typ ekologického a vánočního osvětlení již dávno ocenili a používají ho k nasvícení interiéru a venkovních prostor.