Vánoční světýlka vesele blikají o Vánocích

Skoro v žádné české domácnosti o Štědrém dni nechybí stromeček okrášlený vánočními světýlky. A kdo si tradici zdobení vánočního stromečku vymyslel? To se přesně neví, ale uvádí se i jméno opata Kolumbána z Luxeuilu, který žil v 6. století.

Vánoční světýlka vesele blikají o Vánocích

Jedna hodně stará legenda vypráví o tom, jak tento irský mnich sloužil v roce 573 na burgundském dvoře u krále Gontrana. Král právě přijal svátost křtu, zatímco většina obyvatel byla pohanská a nové učení o Narození Páně je nezajímalo. No a opat Kolumbán ozdobil na kopci jeden strom a pozval k němu pohany, kde jim dlouze vyprávěl o Josefovi, Marii a narození Ježíška v chlévě na seně.


Nešetříme a kupujeme vánoční světýlka


Ano, vánoční světýlka si pořizujeme s velkou vášní a to nemusíme být ani fandové do vánočních světel. A pokud nechcete utrácet horentní sumy za obří vánoční řetězy, tak si objednejte levné a krátké vánoční světýlka s čirými žárovkami. Krátké vánoční světla jsou vhodné pro malé stromečky, které vidíte stát na pultech v prodejnách, recepcích, čerpacích stanicích, bufetech apod. Rozhodnout se o velikosti vánočního stromečku se musíte vy sami a potom si objednáte vhodné vánoční světýlka s minimálně dvěma náhradími žárovkami.

Doporučujeme recepty na vánoční cukroví


Letos to o Vánocích pořádně rozjedeme – vánoční světýlka s časovačem


Máte-li s vánočním osvětlením své zkušenosti, tak vám zajisté nebudou stačit jen krátké vánoční světelné dekorace. Vánoční světýlka s časovačem mají obrovskou výhodu oproti klasickým, neboť se můžete sami rozhodnout, kdy má vaše osvětlení sepnout. Popřípadě si můžete pořídit diLED ovladač s 8 různými světelnými efekty a paměťovou funkcí. Jak jednoduché, stačí připojit ovladač přes usměrňovač k transformátoru. Vřele všem doporučujeme okrášlit si svůj dům a zahradu profesionálním světelným systémem LED, kde je bezpečnost stavěna na první místo.