Vánoční stromeček-Vánoční strom-Vánoční stromek-skvělá tradice

Ohlédneme-li se do historie, tak zjistíme, že zvyk zdobení vánočního stromečku je nedávný a dostal se k nám z německy mluvících zemí teprve v 18. století.  Podle brémské kroniky již v roce 1570 tovaryši obcházeli domy svých členů a zvali je na vánoční besídku, kde v sále uprostřed stál vánoční stromeček. vianočný stromček.

Vánoční stromeček-Vánoční strom-Vánoční stromek-skvělá tradice

V roce 1812 v Čechách intendant  Stavovského divadla Karel Liebig jako překvapení pro své přátele okrášlil jeden pěkně rostlý stromeček a uložil pod něho dárky. Dokonce spisovatel K. V. Rais zavzpomínal na své dětství, kdy mu rodiče chtěli o Vánocích udělat radost a nastrojili mu stromeček, ale on pro těžký zánět očních spojivek na něho ani neviděl. Stal se časem, vánoční strom symbolem míru a svobody.

Umělé vánoční stromky na T-zboží.cz - všechny stromky skladem a do dvou dnů u vás!


Vánoční strom do každé rodiny


Příjemná vánoční atmosféra s pěkně ozdobeným stromem a vánočním osvětlením je nezapomenutelná. U takto skvostně ozdobeného stromku se zpravidla setkává celá rodina. Někteří zpívají koledy a samozřejmě se rozbalují dárky se vzpomínkou na předešlé vánoční svátky. Ve válečném období chudí lidé chodili kolem domů bohatých měšťanů a nasávali každým douškem jejich sváteční atmosféru, aby si domu odnesli trochu té vánoční nálady. Naštěstí nám již političtí představitelé nevnucují Dědu Mráze a my se můžeme opět v klidu a pohodě těšit na Ježíška. Užívejme si i předvánoční doby adventu, která by měla očistit naši mysl od špatných myšlenek.

Doporučujeme recepty na vánoční cukroví


Je čas si vybrat pěkný vánoční stromek


Někdo si o Vánocích vystačí s vánočními větvičkami, ale většina z nás si pořizuje pěkně rostlý vánoční stromek nebo si opráší umělý vánoční strom. Nic nevadí, že nám hlasatelé zpráv oznamují, že opět letos stromky podraží. Bez vánočního stromku se neobejdou žádné Vánoce. Rozhodnutí je na vás, zda si pořídíte smrček, jedličku, borovičku nebo umělý vánoční stromeček se šiškami.