Jak objednat nařezání dílců na skříně svépomocí

O tom, že si šikovný kutil dokáže vyrobit třeba vlastní šatní skříň, není třeba pochybovat. Bude k tomu potřebovat nařezané dílce. Pokud bude materiálem lamino, tak je třeba i olepit hrany. V minimálně každém okresním městě dnes prodejce truhlářských deskových materiálů tuto službu nabízí. Vždy tam budete muset vyplnit nějaký formulář a na to se pojďme podívat...

Jak objednat nařezání dílců na skříně svépomocí

Autor: Michael Sibera - provozovatel T-nabytek.cz

Na T-nabytek.cz nabízíme obrovský výběr šatních skříní v kategorii: Šatní skříně. Každý kousek je na výběr v několika variantách a samozřejmostí je doprava zdarma. Chápu, že nabízené rozměry nemusí každému vyhovovat. Také chápu, že v době, kdy se naše Vláda evidentně snaží zničit celou "střední třídu", se všichni snažíme šetřit, kde se dá. Tak na výrobu skříně nepovoláme profesionála a pokusíme se o výrobu sami.

Mohlo by se Vám hodit:

Jak zaměřit prostor například pro novou skříň

Jak řezat přímočarou pilou

Rozebiratelný spoj skříně

Jak vyrobit šatní skříň s posuvnými dveřmi svépomocí

 

Když už máte skříň zaměřenou, musíte si nakreslit a zvolit vhodnou konstrukci (o tom ještě napíšu článek v brzké době). Pak si stačí vypsat rozměry použitých dílů do formuláře, který Vám dodá Váš dodavatel deskového materiálu.

Výběr lamina

Pokud toužíte po materiálu lamino (to je určitě dobrá volba), vyberte, co se Vám líbí a číslo vepište do formuláře. (naprosto každý dekor lamina má svoje číslo; nezapomeňte na písmennou značku - ta specifikuje povrch).


Šatní skříně z cenově dostupného lamina


Co jsou léta

Pojmem "léta" se označuje stejná věc jako u přírodních materiálů. Když byste například přepůlili kmen stromu, v řezu uvidíte právě léta a jejich směr. U každého dílce tak musíte zvolit směr let. (na jednobarevných dekorech samozřejmě žádná léta nenajdete).

Hrana lamino dílců

dodavateli také musíte dát vědět, kterou hranu chcete ohranit a kterou ne. Nezapomeňte vepsat vhodnou tl. ABS hrany. Nejpoužívanější je 0,5 a 2mm.

Rozměry dílců včetně hrany

Obrovskou výhodou je u většiny takových dodavatelů, že do formuláře vepisujete rozměry včetně hrany. Nemusíte tak složitě tl. hran od dílce odečítat. Důležité je správně vybrat jednotky u rozměrů. Bývá zvykem, že se rozměry udávají v mm.

Cena skříně svépomocí

A na závěr Vám možná ušetřím hodiny přemýšlení a shánění. Pokud si myslíte, že takovou skříň vyrobíte levněji, než ji koupíte hotovou třeba u nás nebo kdekoliv jinde, tak se hluboce mýlíte!

Šatní skříně hotové prodáváné u nás na T-nabytek.cz jsou levnější, než samotný materiál koupený v ČR (tisíckrát ověřeno).

To je dáno tím, že se například použije materiál menší tloušťky (což při vhodné konstrukci skříně nevadí a hlavně výrobou ve velkém. Tím se značně šetří na režii..

Ušetříte tedy pouze na vlastní výrobě skříně s atypickými rozměry. kterou byste museli jinak objednat u truhláře...