MDF | Co je MDF?

MDF = medium density fibreboard.

MDF desky mají objemovou hmotnost okolo 800-900 kg/m3. Mají velmi jemnou, homogenní strukturu.

MDF | Co je MDF?

 

MDF = medium density fibreboard.

Velmi používaný materiál pro výrobu nábytku. MDF desky mají objemovou hmotnost okolo 800-900 kg/m3. Mají velmi jemnou, homogenní strukturu. (hustší, než dřevotříska DTD). Díky tomu mohou být i boky profilované. Díky svojí homogennosti v deskách drží výborně veškerý použitý spojovací materiál. MDF desky lze snadno opracovávat a spojovat běžnými truhlářskými lepidly. Díly z MDF desek lze velmi dobře potahovat foliemi, dýhami, lamináty nebo lakovat. Při lakování je třeba dbát na vlastnosti mdf: savost hran větší než na neopracovaných plochách desky, je třeba tyto speciálně penetrovat. Lakování provádíme barvami speciálně k tomu určenými. Pro dosažení kvalitního povrchu je třeba 2x penetrovat, 2 vrstvy základu a 2 vrstvy barevného odstínu. Barevných odstínů je neomezeně např. RAL vzorníky.. v různém stupni lesku. Počítejte s tím, že takové barvy se neprodávají běžně v drogerii. Je třeba je objednat u specializovaných prodejců.

mdf-výrobky na Nábytek-dnes.czLakovaná mdf

- poslední dobou velmi vyžadovaný artikl samotnými zákazníky i architekty. Výsledný vzhled je velmi dobrý. Není vidět přechod mezi hranou nábytku a samotnou plochou (jako na laminu). I při použití těch nejlepších a nejdražších profesionálních barev se povrch poměrně snadno poškrábe (určitě snadněji, než  povrch lamino desek.

Lakování se neprovádí klasicky štětcem. Pokud chcete mít profesionální výsledek, je třeba použít profesionální nanášecí zařízení. Minimálně profi stříkací pistoli a lakování provádět v lakovací kabině. Je tak třeba zapomenout na nějakou "domácí" aplikaci.

Další materiály: