Biodeska | Co je biodeska?

Vyrábí se z listnatých i jehličnatých dřevin. Skládá se ze tří vrstev vzájemně na sebe lepených. Vnější vrstvy jsou složeny z průběžných lamel (tzn. délkově nenapojovaných) lepených po délce.

Biodeska | Co je biodeska?

Biodeska = 3-vrstvá deska slepená z masivních lamel

Vyrábí se z listnatých i jehličnatých dřevin. Skládá se ze tří vrstev vzájemně na sebe lepených. Vnější vrstvy jsou složeny z průběžných lamel (tzn. délkově nenapojovaných) lepených po délce. Středová vrstva je lepena z lamel, které jsou na sebe průběžně podélně napojeny. Takové vrstvy je po slepení nutné přebrousit a poté slepit tak, aby obě vnější vrstvy měly léta rovnoběžně a středová byla pootočená o 90 stupnů. Takovým stylem lepení je dodržena podstatně větší stálost desek proti průhybu a kroucení než např. u klasické spárovky. To biodesku předurčuje k výrobě například dvířek kuchyňské linky, nebo jiného nábytku. Pokud tedy chcete dvířka z masivu bez rámové konstrukce, biodesku doporučujeme.

Jak poznáme biodesku?

Při pohledu na plochu biodeska vypadá naprosto stejně, jako "obyčejná" spárovka. Biodesku spolehlivě poznáte při pohledu na hranu desky (je ze třech vrstev) viz obrázek.

Hrany biodesky

Hrany se nemusejí ničím polepovat, stačí přebrousit a povrchově upravit mořením nebo jen lakem. V tloušťce vnějších vrstev je možné provést frézování (zaoblení hrany...). Hrany se nemusejí ničím polepovat, ale mohou.. Můžeme využít třeba masivní tenké lišty nebo designové hrany vyrobené z tenkých třeba různobarevných proužků dřeva. Výsledek je velmi efektní.

designové hrany-příklad na Nábytek-dnes.czPříklad designové hrany z proužků různobarevného   masivu.


Povrchová úprava biodesky

Povrchová úprava se provádí stejně jako u dýhovaných desek mořením, lakem...

Tloušťky biodesek

Biodesky se standardně vyrábějí 20, 26, 30 a 40mm.

Další materiály: