Znáte hlavní typy židlí? Víme, jak se liší

Znáte hlavní typy židlí? Víme, jak se liší

Říká se, že kdo má židli, tak bydlí. Víte ale, jaké typy židlí vůbec existují a podle čeho se rozlišují? Podívejte se například na to, jaké jsou vhodné pro vaše děti ke studentskému stolu, nebo na ty, které jsou nejlepší do zasedacích místností. Výběr je velký a ne vždy cena odráží kvalitu, na kterou bychom měli dbát. Především pro děti je potřeba vybírat s rozmyslem. Ale také svým zaměstnancům můžete dopřát pohodlí v práci, ti to jistě ocení a zvýší se i pracovní nasazení.

Není židle jako židle

Už jste někdy kupovali židli pro vaše dítko? Děti většinou nezajímá, kolik bude stát, ale to, jak vypadá. Na českém trhu najdete nepřeberné množství, když už si ale vaše dítě konečně vybere, zaměřte se také na to, jestli bude vyhovovat z hlediska zdravotních účinků. Do dětského pokoje určitě není vhodná jednací židle, je příliš těžká, ne moc snadno se posouvá a pro děti může být těžké s ní manipulovat. Při výběru se zaměřte:

- Na to, jestli je židle tzv. rostoucí

- Má správný ergonomický tvar

- Má správnou velikost

- Na to, zda splňuje bezpečnostní požadavky

Do místnosti pro více lidí je důležitá pohodlnost

Vybavujete zasedací místnost? Pak se podívejte jakou židli vybrat právě tam, kde mnoho z nás také tráví hodně času a to většinou ve společnosti druhých. Takové zasedačky často slouží pro různá školení nebo jednání. Obojí nebývá příliš příjemné, dopřejte tedy návštěvám nebo zaměstnancům alespoň pohodlí. Konferenční židle musí být především pohodlné ale také praktické na údržbu. Vybírat také můžete z mnoha barev, bude vám i barevně ladit do interiéru. Vyvarujte se tvrdým, nepohodlným i nevzhledným židlím. Cenově dostupné židle do zasedaček nabízí komfort, mají měkké sedáky i opěradla také ergonomický tvar, díky kterému nebudou trpět záda při dlouhém sezení. Už jste si vybrali, nebo pořád nevíte jakou?