Zahradní lehátka a jejich údržba

Zahradní lehátka a jejich údržba

Každý zahradní nábytek vyžaduje jinou údržbu. Míra péče se odvíjí od jeho materiálu, ze kterého je zahradní nábytek vyroben a na jeho povrchové úpravě, která byla na zahradní nábytek i komfortní zahradní lehátka použita. Pro jednotlivé druhy nábytku je vždy určena vhodná, speciální péče a vždy se vám vyplatí dodržovat návody výrobců. Nejnáročnější péči vyžaduje zahradní nábytek, který zůstává na zahradě opravdu po celý rok. Naopak nejméně údržby věnujete zahradnímu nábytku uloženému během zimy v suchých prostorách s vhodnou teplotou. Ošetření nábytku musí být pravidelné, pak vám bude nábytek opravdu dlouho a spolehlivě sloužit.

Uložení zahradních lehátek a zahradního nábytku na zimu

Každému druhu zahradního nábytku velice prospěje uložení na zimu. Prostor, ve kterém budou skvělá zahradní lehátka, stoly, zahradní židle a křesla uloženy, musí splňovat určitá kritéria. Určitě je to nižší teplota, spíše chlad, sucho bez známek vlhkosti a možnost částečného větrání. Velikost místnosti umožňující rozložení nábytku je velkým bonusem. Pozor si dejte na dobu, kdy budete zahradní nábytek uklízet. Pokud byste jej přemístili v mrazivém období do suché a vyhřáté místnosti, může dojít zvláště u dřevěného nábytku k poškození. Pokud nemáte kam zahradní nábytek na zimu uskladnit, chraňte jej alespoň před vlhkem a mrazem. Obalte je plachtami a speciálními potahy. Jinou možností je uschovat nábytek do zahradního stanu nebo zahradního altánu.

Dřevěná zahradní lehátka a zahradní nábytek ošetřete doporučenými prostředky

Výrobci nábytku vždy doporučují speciální prostředky, které by měli zákazníci pro údržbu používat. Vždy je nutno přípravky aplikovat na osušený nábytek a nikdy jej nenatírejte na přímém slunci. Ošetřující přípravky se nanášejí směrem po struktuře dřeva a většinu přípravků nelze používat při teplotách pod 5 °C. Některé druhy dřevěného nábytku také mění vlivem počasí barvu. Tuto patinu odstraníte prostředky určenými k tomuto účele. Kromě nátěrů je třeba občas zkontrolovat spojovací materiál, zejména šrouby, které mohou být povolené, a mezerami se do struktury dřeva dostává voda způsobující trhliny. To se velmi často stává u zahradních sedacích souprav, sedaček nebo zahradních lavic. Jak vybrat zahradní lehátko? Musí to být materiál, co se vám líbí a způsob polohování, který vám vyhovuje.