Zabezpečení domu začíná vždy u dveří

Pokud uvažujete o vyšším a sofistikovanějším zabezpečení ať už vlastního domu, bytu či jakýchkoliv komerčních prostor, naprostým základem jsou kvalitní bezpečnostní dveře. Metody zlodějů jsou stejně jako vyvíjející se technologie stále pokročilejší, a i když existuje vícero možností, jak do domu proniknout, každý to vždy napoprvé zkusí právě skrze hlavní vchod.

Zabezpečení domu začíná vždy u dveří

Bezpečnostní dveře jsou základ pro bezpečné bydlení

V první řadě myslete na to, že váš dům nemá jen jedny dveře. Můžete mít sebevíce zabezpečené dveře do domu, ale pokud se vám zloděj dostane dovnitř přes sklep nebo garážová vrata, nebudou vám nic platné.

To, že nejsou dveře jako dveře, dokazují odlišné požadavky na dveře do domu a do bytu. V rodinném domě oceníte vyšší tepelnou izolaci, dveře do bytu by zase měly být více izolovány vůči zvuku a mít odpovídající protipožární ochranu. Bezpečnost je ale vždy na prvním místě.

Jak poznat bezpečné dveře?

Pro určení míry zabezpečení vchodových dveří se používají bezpečnostní třídy. Je jich šest, přičemž certifikace do 3. či spíše 4. bezpečnostní třídy je dnes nutností. Takové dveře odolají vrtání, sekání, páčení a dalším obdobným pokusům o násilné vniknutí. Důležitou roli hraje i kvalita kování a zámku, jejich třída zabezpečení musí korespondovat s bezpečnostní třídou dveří.

Nebezpečí vám ale nehrozí pouze od zlodějů, i přírodní živly si s vámi dokáží nepěkně pohrát. Mít v bytě dveře s certifikovanou požární odolností je dokonce vaše zákonná povinnost.

Pár tipů, podle čeho ještě vybírat bezpečnostní dveře

Vybírejte takové dveře do domu, které disponují tepelnou izolací. Předejdete tak nejen únikům tepla, ale například i rosení dveří, které má negativní vliv na jejich životnost.

Pokud dveře přijdou do styku s deštěm, sněhem či přímým slunečním svitem, pro zachování garantované životnosti by měly být vůči těmto povětrnostním podmínkám odolné.

Řešíte-li aktuálně to, jaké dveře si pořídit nebo uvažujete o zvýšení jejich bezpečnosti, zkuste bezpečnostní dveře Next, které vám přinesou skutečně bezpečnější bydlení.