Vybíráte nový nábytek do bytu? Věnujte se materiálům a kvalitnímu provedení

Vybíráte nový nábytek do bytu? Věnujte se materiálům a kvalitnímu provedení

S příchodem jara se jistě v mnoha z vás probouzí touha změnit vzhled vašeho bydlení. Nová energie, která se nám po zimě vlévá do žil přináší nenechavost, kreativitu a potřebu změny. Poměrně snadnou variantou je nová výmalba, tapeta či nakoupení nových doplňků do vaší domácnosti. Pokud ale chcete do vzhledu své domácnosti zasáhnout razantněji, možná dojde na výměnu nábytku. Nejen že se jedná o změnu poměrně dlouhodobou, také se s tímto vybavením pojí vyšší investice. Proto je důležité zvážit, jaký kus si domů zakoupíte a věnovat jeho výběru dostatečnou pozornost.

Dominantou obývacích pokojů jak v bytech, tak v domech, jsou bezesporu sedací soupravy a pohovky. I když by se mohlo zdát, že se jedná o totožný kus nábytku, není tomu tak. Pohovka je rovná a umožňuje sezení dvěma až třem osobám. Je vhodná na odpočinek a odpolední šlofík. Její jednoduchá konstrukce a menší rozměry ji předurčují k použití v menších prostorech jako jsou garsonky či malé byty. Dříve se za pohovku považovaly pouze ty výrobky, které neměly opěradlo. Dnes již na takový nábytek narazíte spíše stěží. Pohovky mohou být vyrobené z různých materiálů a také různých konstrukcí. Nejčastější povrchová úprava je textil nebo kůže. O výhodách a nevýhodách jednotlivých materiálů si můžete více přečíst v článku Jak vybrat pohovku.

Pro početné rodiny či časté hostitele jsou vhodnější volbou sedací soupravy. Ty jsou ale proti pohovkám rozměrnější a robustnější, vyžádají si tedy více prostoru. Oceníte je tedy ve větších místnostech, kde tak můžete pohodlně využít například volný roh. Dříve byly sedací soupravy důkazem zámožnosti rodiny, dnes je najdete téměř v každé domácnosti. Liší se od sebe různými druhy konstrukce, materiálů a designu. Prvotní volbou při výběru je právě konstrukce. Záleží na dispozici místnosti a vašich možnostech, zda zvolíte sedačku do L, nebo větší do tvaru písmene U. Zda bude rozkládací či nikoli, z jakého bude materiálu bude konstrukce, výplň či potah. Možností je dnešní době na trhu téměř neomezený počet a záleží jen na vás, kterou z nich si vyberete. Při výběru se můžete inspirovat nákupním rádcem Jak vybrat sedací soupravu, kde se dozvíte více o použitých materiálech a dalších parametrech, na které je dobré se zaměřit.

Svou pozornost ale můžete zaměřit i na jinou místnost, než je obývací pokoj. Příliv nové energie si jistě zaslouží i vaše ložnice. Její dominantou je postel, která je zároveň místem pro odpočinek a příjemné chvíle strávené s partnerem. I tento druh nábytku může mít mnoho podob. Od klasických dřevěných postelí, přes laminát, kov či čalounění. Každá varianta přináší vlastní specifika. U postelí se jistě budete zaměřovat na to, aby perfektně padla do vašeho interiéru a přinášela vám co nejvyšší pohodlí. Na pohodlí spánku mají větší vliv použité matrace a rošty. Postel ale může zajistit hygienický komfort, pohodlné vstávání a právě design. O všech aspektech výběru se dozvíte v článku Jak vybrat postel na webu arecenze.cz.

Ať už se rozhodnete pro změnu jakékoli části vašeho domova, vždy se snažte upřednostňovat kvalitní materiály před nízkou cenou. Investice se vám mnohokrát vrátí v životnosti výrobků.