Velký průvodce, jak vybrat správný zahradní bazén

Velký průvodce, jak vybrat správný zahradní bazén

Pokud plánujete investovat do zapuštěného bazénu, nabízí se vám hned několik možností. V první řadě byste si měli uvědomit, že rozhodovat se pouze očima je nesmysl, protože velice důležitou roli hrají také materiál, konstrukční řešení, hloubka, velikost, ale i možnost napojení různého příslušenství. V následujících řádcích vás provedeme výběrem vhodného bazénu.

Jelikož zahradní bazén by vám měl sloužit desítky let, neměli byste jeho výběr rozhodně uspěchat. Přece jen, nechcete si za dva roky ťukat na hlavu, že jste udělali chybu, protože jste se ohlíželi především na cenu. Bazén by měl splňovat vaše požadavky, neboť jedině tak vyhoví vašim potřebám a představám.

Jestliže stále hledáte pohybovou aktivitu, které byste se mohli věnovat i během úmorných letních dnů, není nic jednoduššího než skočit do bazénu a plavat. Jedná se o skvělou činnost, která zvyšuje fyzickou kondici, posiluje zádové svalstvo a napomáhá při redukci hmotnosti. Víte o tom, že když nemáte dostatečně velký bazén, můžete si pořídit protiproud, a potom plavat klidně i hodinu v kuse? V současné době je spousta vychytávek a doplňků, jež vám koupání ještě více zpříjemní.

Jaký druh bazénu vybrat?

Z levnějších alternativ se nabízí nadzemní bazény, ovšem je nezbytné počítat s tím, že nevydrží tak dlouho. Bohužel, jejich opravy jsou časté a nákladné, navíc vám naruší vzhled celé zahrady.

Dávno jsou pryč doby, kdy bazény do země vyšly na majlant. Stačí se podívat na trh, nabízí se velice atraktivní řešení za přijatelné ceny. Zapuštěné bazény vydrží dlouhá léta, neboť pro jejich výrobu se používají odolnější a trvanlivější materiály, ovšem i v tomto případě je nezbytné myslet na kvalitu. U příliš levných zapuštěných bazénů není ta kvalita na tak vysoké úrovni.

Kam bazén umístit?

Další otázka, na kterou byste si měli odpovědět ještě předtím, než vyrazíte do obchodu s bazény. Stanovte si přesné místo na zahradě, kde by se měl bazén nacházet, neboť od toho zvolíte potom vhodný tvar, ale i velikost a rozměry. Dnešní technologie jsou natolik vyspělé, že si nemusíte bazény odpírat ani v případě svažitého terénu.

Bazén by se měl nacházet ve slunné části zahrady, aby se voda ohřívala sluncem, a tak nemusíte utrácet nemalé peníze za vytápění.

Jakou velikost vybrat?

Snad každý by chtěl na své zahradě co největší bazén, nicméně i v tomto ohledu byste měli zohlednit další faktory. Odpovězte si na otázky jako: „K jakému účelu má bazén sloužit? Kdo ho bude využívat? Kolik peněz máte vyhrazených na bazén?“

Jestliže plánujete koupat se v bazénu jen jednou za čas, asi nemá smysl kupovat obrovskou variantu. Často si lidé vystačí s menšími provedeními, například zvolí spíše protiproud.

Stejně tak byste měli zohlednit ještě hloubku. Standardně mají plastové bazény 1,2 až 1,5 metru. Chcete však hlubší? Potom už musíte požádat o řešení na míru. I když najdou se někdy speciální edice s větší hloubkou, nicméně není to tak časté.

Bez jakého bazénového příslušenství se neobejdete?

Závěrem nesmíme zapomenout ještě na bazénové příslušenství, které se rozděluje na několik kategorií. Jako první je dobré doma mít pomocníky, již vám ušetří práci při péči o bazén, jako jsou automatické dávkovače, bezchlórové úpravy, tepelná čerpadla, ale i automatické vysavače a podobně. Dále do příslušenství spadají protiproudy, masážní trysky, osvětlení, teploměry a podobně.

Chcete se o bazénech dozvědět více informací? Plánujete investovat do plastového bazénu i vy? Podívejte se do pestrého produktového portfolia společnosti BAZÉNY - VÝROBA s.r.o., která vám poskytne odborné poradenství.