V rámci projektu na klíč můžete poptat nejen hrubou stavbu, ale rovněž i kompletní řešení včetně interiérového designu

V rámci projektu na klíč můžete poptat nejen hrubou stavbu, ale rovněž i kompletní řešení včetně interiérového designu

Projekt na klíč, v rámci kterého si necháte postavit dům, a sami se již postaráte „jen“ o vnitřní vybavení, je velkou časovou úsporou, ale představte si, že za Vás odborná firma, kterou si vyberete, obstará úplně vše! Konkrétně architekta a interiérového designéra můžete oslovit samozřejmě i v situaci, kdy bydlení máte, ale pomýšlíte nad změnou. V tomto článku zjistíte, jak spolupráce probíhá a proč je pro Vás výhodná.

Projekt na klíč, v rámci kterého se zařizují jednotlivé místnosti, je pro Váš dům jako oblek ušitý na míru

Jistě jsou mezi Vámi i tací, kteří si v zařizování interiéru libují - mají perfektně zmáknuté, co se k čemu hodí a čím prostor svého bytu zaplnit, aby konečné řešení splňovalo funkční i estetické hledisko. Pak jsou tu tací, kteří nemají dostatek znalostí k tomu, aby dokázali prostor efektivně využít, sladit správné barvy nebo na to zkrátka nemají čas. Přesně pro takové jsou určené služby interiérového architekta a interiérového designéra, který Vám může zařídit byt či dům přesně podle Vašich představ a tím vytvořit vytoužený domov.

Nenechte se mýlit tím, že tento typ služeb je určen jen pro bohatou klientelu

Jsou určeny pro každého, kdo dokáže ocenit dobře odvedenou práci a samotný výstup. Architekta a designéra neváhejte oslovit ani v případě, kdy hospodaříte s malým rozpočtem, protože v takovém případě Vám ukáže, jak nejefektivněji dostupné prostředky využít.

Vyberte si toho správného interiérového architekta a designéra!

S rostoucí popularitou tohoto oboru, rostla i poptávka po službách designérů a tím přirozeně i nabídka, a tak je nutné dát si s výběrem odborníka opravdu záležet. Přeci jen návrh jedné místnosti Vás vyjde na několik tisíc korun.

  • Vybraný specialista by měl vždy vytvořit návrh, který bude respektovat Vaše finanční možnosti a odpovídat Vaším představám o budoucím bydlení.
  • Investice do nemovitosti a interiéru jsou jednou z největších, které za svůj život uděláte, proto si na hledání vyhraďte dostatek času a nebojte se říct „ne“, pokud by se Vám předložený návrh nelíbil.
  • Vzhledem k vysoké nabídce máte opravdu z čeho vybírat, a proto vždy dejte přednost odborníkovi s odpovídajícím vzděláním, který může své zkušenosti podložit množstvím úspěšných projektů. Nebojte se ho požádat o kontakt na předchozí klienty.
  • Architekta oslovte v ideálním případě již při stavbě domu, kdy má ještě čas ovlivnit konečnou podobu a dispozice jednotlivých místností. Malá změna může zcela změnit konečný prostor a hlavně Vás to v počáteční fázi projektu nebude nic stát.

 

Průběh spolupráce krok za krokem

Délka jednotlivých fází se může lišit v závislosti na složitosti konkrétní zakázky. O finančních a časových podmínkách je proto vhodné promluvit si již při prvním osobním setkání, než spolu cokoliv podepíšete.

DISPOZIČNÍ ŘEŠENÍ

V prvním kroku se stanoví cíl, jakého má být dosaženo. V průběhu prvních 3 – 10 dnů se připraví prvotní návrh dispozičního řešení včetně výběru konkrétního nábytku.

VIZUALIZACE

Následující 2 – 4 týdny trvá příprava 3D vizualizace, během které se řeší již konkrétní barvy, materiály a celkové uspořádání.

REALIZACE

Realizace naplánovaných změn a zařízení interiérů dle domluvy. Kontrola nad průběhem.

Jednotlivé části jsou s klientem průběžně konzultovány. Má možnost se ke všemu vyjádřit a jednotlivé kroky musí vždy odsouhlasit, než se postupuje dále.

Vždy dejte přednost komplexní rekonstrukci či zařízení interiéru od stejného designéra či bytového architekta. Jedině tak se může dívat na celý prostor jako celek a vytvořit prostor, který bude splňovat estetické i funkční hledisko.

Nechali jste si interiér zařídit odborníkem, nebo jste se spolehli sami na sebe?