Úprava levného zahradního párty stanu

V hypermarketech jsou v sezóně dostupné extrémně levné párty stany. Nízká cena ale odpovídá kvalitě. Pokud se rozhodnete takový párty stan zakoupit, čekají Vás v každém případě potíže. Jednu vám pomůžeme odstranit.

Úprava levného zahradního párty stanu

Nevýhody levného párty stanu jsou: tenká plachtovina, která se snadno poškodí, nekvalitní přichycení částí, nosné trubky jsou spíše z bláta, než z oceli, nedostatečná tuhost při větru a podobně. Takový párty stan je většinou možné použít pouze jednou a pouze při slunečném počasí bez větru...

Přejít k výběru kvalitního párty stanu

 

Pokud totiž zafouká trochu vítr, nepevná konstrukce se zhroutí a z párty stanu se stane nebezpečný drak. Střecha párty stanu začne létat po zahradě a polámanými kovovými vzpěrami může někoho zranit. Další problém nastane při dešti. Plachta levného párty stanu nejde řádně vypnout a tak se dešťová voda začne hromadit na střeše stanu (viz foto). Levná konstrukce se opět zhroutí pod vahou napršené vody a ze stanu se opět stane nepoužitená změť.

Konstrukci párty stanu můžeme částečně zpevnit. Nejnáchylnější místo pro poškození konstrukce stanu jsou spoje tyčí. Nosné tyče jsou ve stanu za pár stokorun opravdu z bláta nebo papíru chcete-li. Po sebemenším zatížení prasknou od okraje a stan není možné dále používat. Tuto věc můžeme odstranit pomocí stahovatelných objímek, které stojí pár korun a jsou k dostání v každé prodejně se zahradními potřebami. Prasklá trubka se zpevní a může dále sloužit. Další výhodou je, že konstrukce zůstane rozebíratelná.

Vše je patrné z přiložených fotografií. Nejlepším řešení ale zůstává pořídit si párty stan kvalitní...

Přejít k výběru kvalitního párty stanu

Mohlo by vás zajímat:

 - 14 tipů jak na párty v pohodě

 - 4 neduhy těch nejlevnějších párty stanů