Realizace krásné nově založené zahrady

Se stavbou či koupí rodinného domu přichází také starosti s realizováním zahrady. Každý si přeje krásnou bezúdržbovou zeleň, ale taková bohužel neexistuje. Naštěstí vám však odborníci a zahradní architekti mohou poradit jak vybudovat zahradu, která bude splňovat ty nejlepší podmínky pro praktičnost a funkčnost. V první řadě je potřeba mít nějakou představu o tom, co by se mělo na zelené ploše nacházet a jak chcete na zahradě trávit svůj volný čas. Pokud již víte, jaké terénní úpravy chcete provést a kde vysadit vzrostlé stromy, solitéry, keře a trvalky, samotná realizace či rekonstrukce zahrady je snadno proveditelná v řádu několika dnů.

Realizace krásné nově založené zahrady

 

Zvažte vaši představu o budoucím vzhledu zahrady

Pro nejpřesnější zadání parametrů zahradnímu architektovi je dobré si předem ujasnit vaše znalosti, finanční a technické možnosti. Podstatná je rovněž otázka, kolik času chcete zahradě věnovat. I když položíte travní koberec, což je nejrychlejší způsob pro založení trávníku, je třeba jej pravidelně sekat, zavlažovat a hnojit, případně 2× ročně chemicky ošetřovat proti plevelům či chorobám a škůdcům. Ze začátku je nutné u stromů a keřů provádět řez v pravidelných intervalech a tím si dřeviny tvarovat do požadované výšky a tvaru. Některé rostliny vyžadují zvláštní péči, např. kyselejší půdu, vlhké prostředí, přihnojování nebo ochranu před zimními mrazíky. Mulčovací kůru je dobré pravidelně doplňovat, chcete-li udržet pěkný vzhled záhonů.

 

Návrhy a realizace zahradních ploch

Firma BENED - zahradní architektura vznikla již v roce 1997 a od té doby se může pyšnit tvorbou a realizací mnoha rodinných zahrad, krajinných prvků a veřejných zelených ploch. Díky dostatku vlastních zkušeností je schopna vám poradit, jak využít zahradu co nejlépe podle vašich představ. Zahradní firma se postará o veškeré zahradní práce od A do Z, zasadí stromy, keře, trvalky, založí trávník položením travního koberce nebo výsevem, poradí s kompostováním, zpracováním či využitím kamene, dřeva a kovu ve vašem exteriéru. Mějte na paměti, že samotnou realizací nic nekončí, firma BENED vám poradí jak vaši zahradu udržovat a jaká by měla být následná péče o veškeré rostliny a dřeviny.