Proměna dřeva na zahradní dekoraci - kozu

Každý předmět má svůj příběh. A je tomu také i s každou zahradní dekorací. Nejlepší příběh bude mít dekorace na zahradu vyrobená vlastními silami...

Proměna dřeva na zahradní dekoraci - kozu

Na obrázcích je zahradní dekorace - dřevěná koza. Vyrobil Radim Sibera z Pěkné-sochy.cz. Zahradní dekorace byla vyrobena na míru z dubového dřeva. Dub patří k nejvhodnějším českým dřevinám na výrobu venkovní dekorace. Dub ale zároveň patří k nejtvrdším dřevinám - nejhůře se opracovává. To je ale vyváženo nejdelší trvanlivostí na zahradě.

Málokdo si možná představí kolik úsilí a potu je třeba ke vzniku takové zahradní dekorace. Pro představu jsou u článku i fotografie dubových klád, které jsou k výrobě zahradní dekorace potřeba. Jsou natolik těžké, že s nimi jeden člověk ani nepohne. K manipulaci je zapotřebí různé techniky a i tak to není úplně jednoduchá věc.


Mohlo by vás zajímat: postup při výrobě zahradní dekorace - dřevěná socha želvy


Když se vyrábí zahradní dekorace, létají třísky!

Další věcí nutnou k výrobě zahradní dekorace je maximální představivost. Představte si, že vám leží na zahradě taková dubová kláda a že z ní máte vyřezat nějakou dekoraci. Už nakreslení hrubých obrysů na kládu je špatně řešitelné. K dalšímu problému se dostanete při použití motorové pily. Hobby motorové pily se vůbec nedají využít. Při vyřezávání zahradní dekorace jsou třeba spíše krátké a jemné řezy. Motor pily stále běží na malý výkon, špatně se maže olejem a snadno se zadře (i takové zkušenosti máme). Další starost budete mít s obrovským množstvím odpadního dřeva a nepořádku. Zkrátka, když se vyrábí zahradní dekorace, létají třísky! Nakonec se vám může stát, že vysněná zahradní dekorace nebude podobná tomu na co jste se chystali...

Výrobu zahradní dekorace nechte na nás!

Pokud máte pocit, že vaše zahrada nějakou dekoraci potřebuje (to chápeme) a netroufáte si na výrobu sami, neváhejte nás kontaktovat. Při výrobě zahradní dekorace na míru je samozřemostí dodržená cena, na výběr mnoho provedení povrchových úprav - zkrátka spokojený zákazník.

Mohly ba se vám hodit i zahradní kašny.

Zahradní dekorace na T-zboží.cz

Pokud hledáte klasické zahradní dekorace jako jsou různé mřížky pro popínavé rostliny, zahradní oblouky, dekorativní květináče, oblíbené zahradní můstky, neváhejte navštívit T-zboží.cz. Kategorie zahradní dekorace je naplněná k prasknutí zahradními dekoracemi, které jsou skladem s garantovaným doručení do dvou dnů!