Proč je stůl z masivu tím ideálním pro vaši jídelnu?

Proč je stůl z masivu tím ideálním pro vaši jídelnu?

Stoly z masivu patří v posledních měsících k určujícím trendům při vybavování kuchyní a jídelen. Těžký masivní stůl je hlavní dominantou moderních jídelen. Díky dřevu, jakožto přírodnímu materiálu je každý jednotlivý stůl originál.

Originální vzhled a dlouhá životnost

Dřevěné stoly se vyznačují drobnými nedokonalostmi, které přispívají jejich originalitě. Není tak nic zvláštního na stolu s nepravidelnými kraji, různými barvami či odlišnou kresbou. Dřevo samo o sobě dodává celé místnosti krásnou vůni a příjemnou domáckou atmosféru.

Mimo to se stoly z masivu pyšní i dobrými užitnými vlastnostmi. Jsou odolné a přibývající roky jim nijak neubírají na kráse ani kvalitě. Naopak, patina, kterou postupem času získávají, je činí ještě krásnějšími.

Dubové jídelní stoly

Mezi nejpopulárnější dřeviny pro výrobu stolů dnes patří dub. Dubové jídelní stoly jsou tvrdé a ideální k různým povrchovým úpravám. Lze je mořit do různých barevných odstínů, patinovat nebo drásat. Ani údržba dřevěných stolů není nijak složitá, stačí je pravidelně utírat jemným suchým hadříkem a dávat pozor, abyste nepoškrábali lak na povrchu stolu. Jediné, co dubovým stolům vadí, jsou náhlé, časté a razantní změny teploty.

Kvalita jídelních stolů z masivu se logicky promítá do jejich ceny. Vezmeme-li ale v úvahu dlouhou životnost, nákup takového stolu se vyplatí. Pokud byste přeci jen chtěli ušetřit, dřevěné stoly lze velmi dobře kombinovat i s jinými materiály jako například laminát či dýhovaná dřevotříska, která je od masivu na první pohled k nerozeznání.

K masivnímu stolu patří i dřevěná židle

K jídelnímu stolu nelze opomenout ani výběr správné židle. Jídelní židle z masivu disponují stejnými vlastnostmi jako dřevěné stoly, které tak velmi dobře doplňují po vzhledové i kvalitativní stránce.

Dřevěné stoly i dubové židle vyrábí rodinná firma Belterra z Ostravy. Pokud sháníte nějaký netradičně veliký kus nábytku, potěší vás i jejich nabídka nábytku na míru.