Proč je cvičení na trampolíně pro nás tak přínosné?

Nejčtenější

Zahradní trampolíny se každým rokem stávají populárnějšími. Trampolíny kupují rodiče, kteří chtějí, aby jejich děti byly přes léto fit. Stále málo lidí ale zná fakta o zdravotních výhodách cvičení na trampolíně, které je mezi odbornou veřejností považováno za pravděpodobně nejúčinnější formu cvičení pro člověka.

Proč je cvičení na trampolíně pro nás tak přínosné?

 

Bytelné trampolíny s ochrannou sítí na T-zboží.cz

 

Hubnutí

Pokud chcete rychle zhubnout, cvičení na trampolíně byste rozhodně neměli odkládat. Pro snížení hmotnosti je skákání tlumené pružinami ideální věc, snižuje tělesný tuk, posiluje svaly a zvyšuje efektivitu spalování sacharidů.

Podle studie z NASA bude spalovat stejný člověk na trampolíně daleko více kalorií, než při běhu (ve stejně dlouhém čase). Další studie NASA v kombinaci s University of Kentucky došla k závěru, že "rozsah biomechanických podnětů je vyšší u skákání na trampolíně, než při běhu."


Krevní oběh

Při skákání na trampolíně dochází ke zrychlení krevní oběhu, tím se dostane více krve do srdce a mozku, krev je lépe okyslyčená. Nejvíce jsou namáhány lýtkové svaly, ty pak fungují jako dokonalé čerpadlo, pomáhají zlepšit krevní oběh a oddalují kornatění tepen.


Zdravé srdce

Cvičení na trampolíně prospívá významně i srdci. Srdeční svaly jsou posíleny a způsobují v srdci různé kardiovaskulární změny k "lepšímu". Srdce potom může pumpovat daleko více krve při menším počtu úderů. To má za následek snížení srdeční frekvence při odpočinku i při nějakém výkonu. Je evidentní, že pohyb na trampolíně tak snižuje pravděpodobnost vzniku srdečních chorob.

Stres

Trampolína funguje výborně i na snižování hladiny stresových hormonů jako je kortizol a naopak zvyšuje hladinu endorfinů, která je do jisté míry zodpovědná jak se cítíme spokojeně. (Čím je hladina vyšší, tím jsme spokojenější).

Už tím, že si při cvičení na trampolíně zlepšíme kondici a zhubneme, bude rozhodujícím faktorem jak se budeme cítit a to samozřejmě sníží míru stresu v dlohodobém horizontu.

Detoxikace


Při pohybu na trampolíně docílíme přirozené detoxikace tím, že stimulujeme lymfatický systém. Ten odvádí z těla škodlivé toxiny, odumřelé buňky, rakovinotvorné buňky a jiné škodlivé látky. Systém spolupracuje s bílými krvinkami v lymfatických uzlinách a chrání tělo od nakažení rakovinotvornými buňkami, plísněmi, viry nebo bakteriemi. To pomáhá udržet zdraví a zpomalit stárnutí..

Věk

Pro pohyb na trampolíně neexistuje žádné věkové omezení. Trampolíny jsou vhodné opravdu pro každého. Proto je koupě trampolíny tak dobrá investice.

Skoky na trampolíně jsou vhodné i pro starší generace právě proto, že dopad na plochu trampolíny je krásně tlumený pružinami a nepoškozuje kolena ani záda. Posílené klouby a vazy snižují bolest u artritických kloubů.

Pořiďte si trampolínu na svou zahradu a ušetříte značné částky za návštěvy fitcentra!

 

Bytelné trampolíny s ochrannou sítí na T-zboží.cz