Polyratanové květináče - elegantní řešení pro vaši zahradu

Polyratanové květináče se v dnešní době dají pořídit krásné kousky, které se mohou bez nadsázky stát dominantou vaší zahrady nebo bytu nebo potěšit vaše přátele či příbuzné. Výhody umělého ratanu jsou zřejmé...

Polyratanové květináče - elegantní řešení pro vaši zahradu

Nemusíte se děsit olezlých květináčů z vašeho dětství, které bylo nutné skrývat do ještě otřesnějších ohrádek či falešných květináčů. Ten správný květináč si nyní můžete vybrat podle konkrétního účelu nebo designu interiéru. Dostupné jsou i v celých setech pro různé druhy rostlin vysázených ve stejném stylu květináčů.

Pokud vaše babička či maminka pěstuje léčivé rostliny, polyratanové květináče se přímo nabízejí. Jak už název napovídá, jedná se o květináče z umělého ratanu, které se hodí zejména k venkovní setbě nebo pěstování okrasných rostlin. Některé jejich varianty působí příjemně i v interiéru, zvlášť k nábytku ze stejného materiálu.Co je vlastně polyratan?Umělý ratan, nazývaný též wicker - je nejnovějším módním trendem v oblasti nábytku, především pak venkovního sedacího nábytku, lehátek a zahradních doplňků. Svojí obrovskou oblibu si mezi zákazníky umělý ratan vydobyl zejména jeho jedinečnými vlastnostmi. Výrobci o polyratanu hovoří jako o téměř nezničitelném materiálu, je takřka bezúdržbový. Při znečištění se doporučuje pouze snadné opláchnutí vlažnou vodou nebo otření vlhkým hadříkem. Oproti přírodním variantám ratanu, s nímž si, co se vzhledu týče, rozhodně nezadá, disponuje i několikanásobně větší odolností vůči povětrnostním a dalším vnějším vlivům. Květináče z umělého ratanu jsou odolné vůči vlhku, mohou tedy zůstat bez obav na terase. Květináče jsou odolné vůči jakýmkoliv živočišným škůdcům a dřevokazným houbám.