Palivové dřevo je díky jeho ekonomičnosti opět v kurzu

Palivové dřevo je díky jeho ekonomičnosti opět v kurzu

V posledních několika letech ceny elektřiny a zemního plynu neustále rostou, a proto se spousta majitelů rodinných domů poohlíží po ekonomičtějším způsobu vytápění. Obrovské popularitě se těší palivové dřevo, které se vyznačuje mnoha přednostmi, a to nejen nízkou pořizovací cenou. V následujících řádcích prozradíme, proč se ve spoustě nemovitostí vrací k tradičním způsobům vytápění.

Palivové dřevo vás nadchne tím, že vám poskytne nezaměnitelné teplo a navodí v interiéru správnou předvánoční atmosféru. Balené palivové dřevo je obnovitelné a ekologické, ovšem výčtem výhod ještě zdaleka nekončíme.

Palivové dřevo metrové, sypané i balené

Pokud nemáte vlastní lesy, odkud byste mohli čerpat dřevo do krbových kamen, potom není nic jednoduššího než si objednat palivové dřevo metrové, sypané, ale i balené. Záleží pouze na vás, jaká z nabízených variant je pro vás nejvíce vyhovující.

U metrového dřeva počítejte s tím, že si ho budete muset nařezat na polínka sami. Vybrat si však můžete z několika dřevin – dub, habr, jasan, javor, bříza a podobně. Jestliže vám nevadí sklízení dřeva do sklepa, objednejte si sypané dřevo, které už je naštípané na kousky. V případě, že preferujete snadnou manipulaci a rychlé uskladnění, potom na vás čeká balené palivové dřevo.

Kde si palivové dřevo objednat?

Jakmile do vyhledávače zadáte frázi jako „palivové dřevo Praha“, nabídne se vám hned několik firem, které vám ho dokáží dopravit až domů. Jednou z nich je DŘEVO NÁRO s.r.o., kterou najdete ve Svatém Janu pod Skalou. Zajistí vám dopravu až přímo na místo určení, přičemž cena se liší podle toho, kolik kilometrů kamion pojede a jaké dříví a v jakém množství si objednáte. Kompletní ceník dopravy najdete přímo na stránkách společnosti, takže dopředu víte, kolik za objednávku zaplatíte.