Nová fasáda bez graffiti? Je to možné!

Nová fasáda bez graffiti? Je to možné!

Nová fasáda udělá i ze starší budovy pěknou nemovitost. Často však pouze na krátkou dobu, dokud se ke slovu nedostanou sprejeři. Každý majitel nemovitosti, jemuž není vzhled nově omítnuté budovy lhostejný, by měl mít přehled o moderních metodách, díky nimž se lze s nechtěnými graffiti vypořádat nečekaně snadno!

Chemie jako pomoc v boji proti graffiti

Jako první způsob ochrany mnoha lidem vytane na mysli bezpečnostní systém, nebo přinejmenším kamera na místě, kde hrozí výskyt graffiti. Jde to však i jinak! Snadné řešení představují kvalitní antigraffiti nátěry na bázi nanotechnologií.

První možností je dočasný antigraffiti nátěr, jehož výsledkem je nenápadná, nicméně velmi účinná vrstva, ze které lze graffiti odstranit pouze za pomoci mýdlové vody. Nutné je však počítat s tím, že ochranný antigraffiti nátěr vyžaduje pravidelnou obnovu i v případě, že se na dané ploše graffiti neobjevilo.

Druhou možností je trvalý antigraffiti nátěr, který se používá na místech, kde se výtvory sprejerů objevují s vyšší frekvencí. V tomto případě je aplikovaná vrstva poněkud silnější, takže brání prostupu vodní páry. Výhodou však je, že ani při opakovaném odstraňování graffiti není nutné ochranný nátěr obnovit a vždy je dostačující pouze použití mýdlové vody.

Chemie jako možnost při odstranění graffiti

Možností při odstraňování je celá řada, od laserových přístrojů přes abrazivní prostředky až po omytí vodou pod tlakem. Efektivita těchto metod se značně liší, stejně jako jejich cenová náročnost. Do centra pozornosti se i v případě již hotových graffiti čím dál více dostávají kvalitní odstraňovače graffiti, které lze použít na plochách, jež nebyly předem opatřeny vrstvou již zmíněného antigraffiti nátěru.

Máte už nějaké zkušenosti s odstraňováním graffiti, nebo se teprve chystáte vyzkoušet moderní metody a chemické prostředky?

Vánoční osvětlení

Vánoční osvětlení na T-zboží.cz

Reklama
Reklama 2