Kancelářský nábytek vyrobený na míru pro zákazníka, který potřeboval pracovnu využít k dalšímu účelu. Pomocí otočného pracovního stolu vzniklo požadované místo...
Text, foto, technické řešení: Michael Sibera
Realizace Radim a Michael Sibera.
Celý kancelářský nábytek vznikl na zakázku na požadavek zákazníka využít kancelář i k jinému účelu a to jen tehdy, když je to třeba. Pracovní stůl bylo vhodné realizovat "do prostoru", aby zákazník mohl se svým klientem pohodlně jednat "tváří v tvář". Pracovní stůl by tak ale zabíral podstatné místo v pracovně. Bylo nutné s ním tedy hýbat.
Jedna z variant byla, že se stůl opatří na straně skříněk kolečky a se stolem se bude moci po skříňkách posunovat. To by mělo ale nevýhody: těžko by se zabezpečovalo nesjetí stolu ze skříněk nebo vždy by se musely odpojit veškeré kabely od monitoru, klávesnice a pod. vedoucí ze stolu do počítačů umístěných ve skříňkách.
Nakonec se podařilo vymyslet nekompromisní řešení: stůl se bude otáčet na kovové trubce. Ta zajistí stůl ve vymezených polohách a také budou trubkou protaženy veškeré kabely, takže je nebude nutné odpojovat.
Z důvodu funkčnosti a stability pracovního stolu byla realizována pevná kovová konstrukce. Ta byla "obložena" laminem a není tak viditelná. Kabely vedoucí od monitoru a pod. jsou schovány ve výšce jeklu a tím pádem také neviditelné. Ke spodní desce stolu jsou přichyceny plastovým držákem kabelů Hettich (cenově dostupná vynikající vychytávka). V prostoru je stůl podepřen kovovými nohami a nábytkovými kolečky s brzdou. Brzda koleček zajistí stůl proti pohybu v jakékoli poloze .V poloze kolmo ke skříňkám je pracovní stůl ještě navíc fixován drobnou zarážkou. Zapadne tak do druhé trubky viz obrázek..
Kancelářské skříňky jsou řešeny standardně z lamina. Jejich hloubka je menší, aby se za nimi mohly protahovat kabely a také kvůli radiátorům u stěny. Ty jsou uschovány také uvnitř nábytku. V horní desce skříněk a soklu jsou namontovány průvzdušné mřížky, aby byla zabezpečena alespoň částečná funkce radiátorů.