Jaký koberec vybrat do obýváku a dětského pokoje?

Jaký koberec vybrat do obýváku a dětského pokoje?

Koberec patří k nejdůležitějším dekoracím interiéru. Díky němu je pokoj útulnější a samozřejmě je nám teplo od podlahy na nohy. Existuje hned několik variant, pro které se rozhodnout. Někomu se líbí běhouny, jiný zbožňuje modernu či extravaganci.

Je naprosto jasné, že do dětského pokoje nepatří kusové koberce s vysokým vlasem, o něž by mohly ratolesti zakopávat. Stejně jako do obýváku se nehodí zátěžový model nevzhledného typu. Jenže proti gustu a potřebnosti žádný dišputát.

Pro děti to nejlepší

Někteří lidé nejsou zastánci koberce v dětském pokoji, ale opak je pravdou. S dodržováním hygienických návyků by se to nemělo zase přehánět! Metrážové kousky z polyesteru a nylonu s milými motivy jsou dobrou volbou. Nemají tak vysoký vlas, udržují se dobře v čistotě, nedřou děti při hře do kolen a jsou cenově dostupné. K nejoblíbenějším patří dětská hřiště pro autíčka a farma se zvířátky. Můžete se rozhodnout i pro kusové koberce s pohádkovými postavičkami, motýlky, medvídky, vláčky, žraloky i podvodním světem.

Do ložnice něco extra

Po probuzení potřebuje člověk klid a pohodlí. Není od věci pořídit si k posteli nádherné a měkoučké kusové koberce, ve kterých budou rozehřáté nožky jako v bavlnce. Nechcete si přeci stoupnout na ledovou podlahu? Do ložnice nepatří koberec přes celou plochu. Je to zbytečné.

Obývací pokoj snese přepych

V této místnosti trávíme většinu času s rodinou a vítáme návštěvy, a proto bychom měli dbát na dokonalost v každém detailu. Pokud máte ovšem domácího mazlíčka a neposedné děti, je otázka luxusu zbytečná. Dnes pořídíte překrásné běhouny a kusové koberce v moderních vzorech, světlých i tmavých barvách. Posledním hitem jsou modely v odstínech šedé a stříbrné. Vzorované kousky padnou jako ulité do domácností mladých lidí a klasika sedne starším ročníkům.