Jak vybrat trampolínu

Trampolíny a skákání na trampolínách patří mezi základní dětské zábavy. Je to veselé a přitom zdravé. Skákání na trampolíně by ale mělo být především bezpečné. Jak vybrat tu správnou a bezpečnou trampolínu se dozvíte dále...

Jak vybrat trampolínu

Jakou velikost trampolíny.

Mezi nejprodávanější velikosti trampolín patří průměry 240, 305 a 400cm. Tento rozměr vždy znamená vnější průměr trampolíny, od toho musíme odečíst místo, které zaberou pružiny. Skákací plocha je tak značně zmenšená. Při průměru 240cm je skákací plocha i dosti tuhá a je určena spíše pro malé děti, těm to ale díky malému rozměru a tuhosti příliš "neskáče". Děti také rostou a tak je určitě lepší vybrat větší průměry. Také můžeme mít potřebu se proskočit sami a i proto je 240cm dost málo. Při průměru 400cm je možné nechat skákat i dvě děti najednou - pod přísným dohledem. Obecně platí, že čím větší trampolína, tím více zábavy...


Přejít k výběru trampolíny ny T-zboží.cz


Trampolínu v provedení s ochrannou sítí nebo bez?

Zde není vůbec o čem přemýšlet. Při koupi trampolíny vždy volte provedení s ochrannou sítí. Skákací plocha je totiž většinou cca 80cm nad zemí a dopadnout při skákání mimo trampolínu by mohlo být velmi nebezpečné!

Jsou nutné schůdky?

Ano, kvůli pohodlí a hlavně bezpečnosti  schůdky velmi doporučujeme. Zde dejte pozor na prodejce, kteří schůdky nenabízejí v základním provedení a zákazník je potom nucen schůdky draze dokupovat.

Ochranná síť umístěná před pružinami nebo vně trampolíny?

Každé z těchto řešení má své výhody i nevýhody. U každého prodejce se dozvíte něco jiného (spíše dle toho, jaké provedení prodejce nabízí). Přečtěte si článek o výhodách umístění ochranné sítě a udělejte si názor sami.

Na jaké místo se trampolína hodí?

Trampolínu stavějte vždy pouze na výhradně rovné místo, jinak časem hrozí zhroucení kontrukce. Kolem trampolíny i nad trampolínou by mělo být dostatek prostoru. Trampolínu nestavějte v blízkosti zdí, stromů, drátů a podobně.

Jak poznám kvalitní trampolínu?

Vybírejte pouze osvědčené prodejce. Dobře fungují třeba recenze na Heureka.cz, kde vidíte chování prodejce k zákazníkům. Trubky konstrukce by měly mít stěnu alespoň 1,5mm silnou. Vyberte trampolínu dostatečně dimenzovanou na vaši váhu. Důležitou součásti trampolíny je skákací plocha, ta by měla být opravdu kvalitní. Mezi nejvhodnější materiály patří americký Tencate Permatron. Ten je odolný na tlak, UV záření, je dostatečně hladký a tak se při pádu neodřete, žádný paměťový efekt (tkanina se v klidu vrátí do své původní polohy).

Hodně štěstí při skákání!

Přejít k výběru trampolíny ny T-zboží.cz