Jak pečovat o kamenné umyvadlo

I když by se mohlo zdát, že kamenné umyvadlo je tvrdé a nezničitelné, určitě vyžaduje údržbu. Pečování o kamenné umyvadlo je jednoduché ale nutné. Jedině při správném postupu nám umyvadlo z přírodního kamene bude dělat radost celá léta.

Jak pečovat o kamenné umyvadlo

Víte co poškozuje povrch kamenného umyvadla?

Použití nevhodné impregnace - impregnace používejte pouze takové, které jsou určeny k péči o kamenné povrchy. Více níže v článku.

Skvrny od mastnoty, od barvy nebo vosků - ty mohou být odstraněny pomocí intenzivního čističe na kamenné povrchy.

Všechny kyseliny zanechávají na povrchu kamenného umyvadla matné skvrny - ty se čistí velmi obtížně. Za kyseliny se považují i ovocné šťávy, víno, citronové šťávy, ocet a podobně.

Přejít k výběru umyvadla z umělého kamene. Všechna jsou skladem. Mějte doma originál!

Údržba umyvadla z přírodního kamene

Aby bylo umyvadlo stále krásné, je třeba ho napustit cca 1 x za rok impregnací. Pozor! Používejte impregnace vhodné na kamenné povrchy. Jako ideální se jeví používat impregnace SAXO - ta je přímo určena pro nasákavé přírodní i umělé kameny. Funguje tak, že zatáhne póry kamene a vytvoří jednolitý povrch, který odpuzuje vodu (hydrofobizace). Dodává se v matném i lesklém provedení.

Kam umístit kamenné umyvadlo

Správná péče začíná už správným umístěním kamenného umyvadla. To nikdy neumisťujte do venkovních prostor, kde teplota v zimě klesá pod nulu. Stěny umyvadla by byly v mrazu v takovém pnutí, že by mohly snadno prasknout.

Umyvadlo vždy umisťujte na pevnou desku a počítejte s větší váhou. Přece jen je to kus kamene!

Většinou se kamenná umyvadla prodávají bez sifonu, jsou vyrobena pro standardní příslušenství, které dostanete v každém slušnějším instalatérství.