Dřevěné sochy z lipového dřeva

Nejčtenější

Dřevěné sochy z lipového dřeva pro dekoraci restaurace.

Dřevěné sochy z lipového dřeva

Dřevěné sochy byly vyrobeny na zakázku. Původní zadání: Sochy budou sice venku, ale pod stříškou, nebude na ně pršet. Budou sloužit jako dekorace před vstupem do restaurace. Socha selky by měla být celodřevěná s malovaným oblečením (může mít i větší poprsí) s možností držet košík  na květiny v jedné ruce. Sochy dvou kolegů - pánů stačí malované obličeje a ruce. Na těle pánů bude oblečení.

Pracovní postup

Tělo selky byla vyřezáno z jednoho kusu lipového špalku. Ten svým rozměrem dával maximální rozměr poprsí. Hrubé rysy těla byly vyřezány motorovou pilou. Každá ruka byla slepena ze 6 kusů dřeva. To bylo navzájem "proplátováno" tak, aby vznikl dokonale pevný loket. Další přesnější práce byly prováděny speciálním úběrovým kotoučem upnutým ve flexe. Před finálním broušením byly tvary dokončeny truhlářskými dláty, dlátky a noži. Například dokončení detailů očí, úst, nehty a podobně vyžadují už jemnou práci.

Broušení

Broušení probíhalo nejprve strojně (pásová, excentrická, vibrační bruska). Následovalo ruční broušení. V tuto chvíli byly ruce sochy ještě odděleny právě z důvodu snažšího broušení. Po vybroušení a základním nátěru byly ruce sochy přiklíženy k tělu a sochy a ta začala vypadat jako socha :-).

Povrchová úprava

Celou sochu už zbývalo povrchově upravit. Nátěry jsou provedeny v několika vrstvách. Na sochu byly nejprve "vytečkovány" obrysy oblečení, aby šaty a pod. byly tam, kde mají být.

Výsledná sochy selky dosáhla rozměrů a váhy, které by jí leckterá modelka mohla závidět. Váha 53kg při výšce 161cm.

Výrobce sochy: Radim Sibera z Pěkné-sochy.cz