PVC folie | Co jsou foliovaná dvířka kuchyňské linky?

PVC folie se používá převážně pro výrobu dvířek kuchyňské linky. Kvalitní PVC folie s tepelnou odolností 120°C a odolností proti vlhkosti je přímo předurčena k použití v kuchyních.

PVC folie | Co jsou foliovaná dvířka kuchyňské linky?

Folie patří mezi často používané materiály hlavně pro kuchyňské linky. Jedná se o čelní plochy - dvířka. Nosným materiálem bývá MDF, kterou je možné povrchově frézovat a poté polepit folií ve vybraném dekoru. Tvarů frézování dvířek a folií je k dispozici obrovský výběr. Zadní stranu dvířek většinou tvoří lamino vrstva ve vybraném dekoru. Nejlevnější je zadní strana bílá.

Zabezpečte hrany před teplem

I přesto, že se používají kvalitní PVC folie s tepelnou odolností 120°C, je třeba zabezpečit hrany dvířek kuchyňské linky před teplem, které unikne třeba vždy při otevření rozehřáté trouby. O tom v článku: dvířka kuchyňské linky vedle trouby..

Údržba foliovaných dvířek

Údržba je velice snadná. Čelní a zadní plochu dvířek kuchyňské linky je možné čistit bežnými saponátovými prostředky, které neobsahují pevné částečky, které by mohly povrch poškrábat. Dvířka kuchyňské linky také není možné čistit chemickými prostředy, které by mohl PVC naleptat a kompletně zničit. Při údržbě se také musíte vyvarovat zatečení vody do míst, která nejsou povrchově upravena jako jsou otvory pro panty, nebo vyfrézovaná místa pro skleněné výplně.

Další materiály: