Bezúdržbový zahradní nábytek? Jde to!

Mezi zahradní nábytek, který je naprosto bezúdržbový patří plastový zahradní nábytek. Další výhodou je výborná cenová dostupnost. Plastový zahradní nábytek určitě není tak hezký jako například dřevěný, má ale své příznivce...

Bezúdržbový zahradní nábytek? Jde to!

Vybrat si správný zahradní nábytek není jednoduchý úkol a v první řadě musíme uvážit, zda bude plastový nebo jiný zahradní nábytek stát pod střechou, polozakrytou pergolou či na místě bez zastřešení. Trh nabízí širokou škálu produktů v různé paletě barev, tvarů, kvalitě a ceny. Zákazníci se často nechávají unést moderním designem a přívětivou cenou a přitom zapomínají na údržbu nábytku. Proto je žádoucí před nákupem vědět, co si který materiál žádá, abychom i v dalších letech měli atraktivní doplněk v zahradě a nikoliv vybledlý výlisek či posezení s houbami.

Plastový zahradní nábytek k výběru zde


Špičkový plastový zahradní nábytek za rozumné ceny


Dřevěný nábytek hraje prim, ale je těžký a nesnáší vlhké prostředí. Mnohé zahrady zdobí hliníkový nábytek. Tento typ označujeme jako bezúdržbový, ale velkou pozornost musíme věnovat doplňkovým materiálům, jako je použitá textilie, různé výplety, ty již vyžadují speciální péči. Zahradní nábytek z ušlechtilé oceli, taktéž nevyžaduje žádnou zvláštní péči, bývá kombinovaný teakovým dřevem, různými textiliemi a výplety. Kovový zahradní nábytek je taktéž bezproblémový, pokud není doplněný dřeven, to již vyžaduje speciální údržbu. Velmi oblíbený je teakový nábytek a vyplétaný zahradní nábytek, kde se hojně využívá ratan a kvalitní syntetické materiály, nicméně je vhodné tento nábytek v zimě schovat do tepla a sucha. Přichází na řadu stále preferovaný plastový zahradní nábytek.


Plastový zahradní nábytek – moderní design

 
Plastový zahradní nábytek je oblíbený především pro jednoduchou údržbu, lehkost, variabilitu a moderní design. Zde je třeba připomenout, že levnější výrobky na slunci blednou, plast má nižší nosnost a do pórů umělé hmoty se usazují nepříjemné nečistoty.  Přesto všechno plastový zahradní nábytek splní svůj účel na výbornou, máte ve své zahradě působivý stylový prvek.

Plastová lehátka zde