Automatické zavlažování zatočí s nehospodárným využíváním vody

Automatické zavlažování zatočí s nehospodárným využíváním vody

V souvislosti s delší dobu trvajícím suchem se hovoří v mnohých médiích o maximální úspoře vody. Právě s ní se plýtvá poměrně hodně. Jen si vezměte takové zalévání. Držíte-li v ruce zahradní hadici a zaléváte, je vám většinou jedno, jestli dáte dané rostlině větší porci vody. Jí to nevadí a vás to až tak finančně nebolí. Je to přitom škoda, protože celou situaci může vyřešit efektivní a ekonomické automatické zavlažování zahrady.

Hlavní přednosti závlahového systému

V první řadě je třeba předznamenat, že závlahové systémy šetří peníze, a to vcelku markantně. Rostliny totiž dostávají přesně tolik vody, kolik potřebují. Taková kapková závlaha dodává postupně vláhu a rozhodně jejím prostřednictvím nedojde k plýtvání, a to ani kapky vody navíc. Stejně tak je výborné automatické zavlažování trávníku. Automatický systém nadávkuje vodu tak, aby se trávníku dařilo a byl neustále zelený. Vy samozřejmě uspoříte i čas. Tradičně se totiž manuálně zavlažování zapíná ráno a večer. Jistě si pamatujete na momenty, kdy jste zapomněli otočit kohoutkem, a došlo k potopě. V opačném případě se zapomíná na závlahu úplně.

Co vše pojímá automatická závlaha?

Ať už hodláte řešit automatické zavlažování zahrady či zavlažování skleníku, budete potřebovat jednotlivé komponenty, z nichž se celý závlahový systém sestává. Základem je centrální ovládací jednotka. Dále se jedná o čidlo srážek, veškeré spojovací prvky a potrubí. V neposlední řadě pojímá ovládací ventily a samotné postřikovače.

Svépomocí, nebo s profesionály?

Při realizaci kapénkové závlahy anebo jakéhokoli automatického závlahového systému se rozhodně obraťte na profesionály. Právě oni se stanou jakousi zárukou kvality a toho, že bude celý systém fungovat maximálně ekonomicky a rostlinám se bude za daných podmínek dokonale dařit.