4 tipy pro výběr jídelního stolu

4 tipy pro výběr jídelního stolu

Když se řekne jídelna, jistě si jako první nejdříve vybavíte pořádný jídelní stůl, u kterého sedává celá rodině při obědech a večeřích. Jenže vybrat takový kus nábytku si žádá určitou dávku času a hlavně vědět, co děláte. Právě proto jsme připravili tento článek, kde najdete několik praktických rad pro výběr pořádného nábytku.

Kvalitní zpracování a materiál

Pokud se rozhodujete o koupi pořádného stolu, který vám má vydržet po několik let, vsaďte na kvalitní materiály a precizní zpracování. Přesně takovou kombinaci nabízí nábytek z masivu. Odolnost pořádného kusu dřeva je opravdu velká, a klidně se tak může jednat o stůl na celý život, který zdědí ještě děti.

Dostatek místa pro celou rodinu

Jakmile se budete rozhodovat, jestli je daný jídelní stůl z masivu dostatečně velký, zkuste si představit, že u něj sedí celá vaše rodina. Vejdou se všichni, nebo se na někoho nedostává? A tento fakt v ideálním případě zkombinujte ještě s tím, kolik volného místa máte v jídelně k dispozici, aby se masivní jídelní stůl vešel a zároveň nezabral úplně všechen volný prostor.

Designově sladěné s jiným vybavením

Každý masivní jídelní stůl je krásný na pohled. Ovšem nemusí se hodit do všech interiérů. Faktem je, že jídelní stůl masiv perfektně sedí zejména do přírodně laděných stylů, jako jsou například skandinávský, vintage nebo provensálský. Na trhu najdete celou řadu povrchových úprav a designového provedení, takže jistě objevíte přesně to, co si představujete pro kombinaci s ostatním vybavením v místnosti.

Vyberte si na internetu

Velkou výhodou dnešní doby je fakt, že si nábytek vyberete pohodlně a jednoduše na internetu. Jídelní stoly z masivu najdete na internetovém obchodě, kde je u každého kousku uvedeno všechno podstatné. Stačí jenom objednat a počkat si, až vám stůl dorazí.