Zima je tady! Čeká nás zazimování domu a zahrady

Zima je tady! Čeká nás zazimování domu a zahrady

Důležité informace, jak bez škod přečkat zimu přináší i online časopis dům a zahrada. Mnozí lidé nemají se zazimováním půdy a domu zkušenosti, proto vítají rady odborníků. Začneme třeba tím, že si nachystáme teplé oblečení, poté zkontrolujte technické systémy.  A to před tím, než denní teplota klesne pod nulu, zkontrolujte, zda není žádné poškození na domě. Začněte se střechou a podkroví - je třeba se podívat, zda nedošlo k porušení parozábrany nebo selhání ventilace, a či tam nejsou žádné netěsnosti. Totéž je třeba udělat, se stěnami v suterénu. Je dobré zajistit tepelnou izolaci oken a dveří domu. Pak se vypravte do zahrady a připravte ji na zimu.  

Správný výběr světla – základ útulného bydlení

Vhodný výběr osvětlení vnitřního prostoru bydlení - úkol nejen kreativní, ale i technický. Zajímá vás, jak si vybrat osvětlení v bytě nebo v domě? Při zdobení interiéru používáme lustry, stojací lampy, nástěnné lampy, stolní lampy: je důležité vytvořit správné svchéma osvětlení v každém pokoji. Účinnost osvětlení závisí na dvou klíčových faktorech - počet světelných zdrojů a výkonových lamp. Čím více příslušenství, tím větší je možnost uspořádat světlo do skriptu v místnosti. Světla mohou svítit společně nebo odděleně, můžete snadno vytvořit pohodlné prostředí pro čtení nebo relaxaci, pro práci či pro komunikaci s rodinnými příslušníky, vaření a jiných domácích prací. Kombinací různých světelných zdrojů při různých úrovní jasu, lze nastavit vizuální vnímání prostoru, rozdělující prostor do funkčních zón.

Vybavení interiéru nemusí být složité, když se ví jak na to

Pro někoho je vybavení interiéru těžký oříšek. Pochopitelně se lépe vybavuje velký prostor, než malý. Ale i v té nejmenší místnosti si můžete vytvořit příjemné, pohodlné a funkční prostředí pomocí jednoduchých tipů. Kromě toho máte jedinečnou příležitost experimentovat a vytvořit krásný interiér.  Inspirací je hodně, ale to si musíte vybrat ten správný online magazín – casopisdumazahrada.cz.