Zdravé a pohodlné spaní v ložnici zajistí luxusní lůžkoviny

Zdravé a pohodlné spaní v ložnici zajistí luxusní lůžkoviny

Dokonalá ložnice, to není jen hezký ložnicový nábytek, luxusní postel či drahá matrace. Dobře se vyspíme pouze tehdy, když si pořídíme i kvalitní lůžkoviny. Luxusní povlečení, přikrývky a polštáře nejsou jen o samotném vzhledu. Mnohdy vychází luxus z jejich termoregulačních či antibakteriálních vlastností. Pojďte se podívat na několik tipů pro luxusní spaní.

Luxusní povlečení už dávno není jen ze saténu

Ještě před časem se automaticky za luxusní povlečení pokládalo to ze saténu. Případně šlo o velké sety s mnoha polštáři, které jsme však v našich běžných ložnicích i tak nedovedli využít. Ne každý však stojí o saténové povlečení a existují dokonce lidé, pro které není spaní v saténu příjemné. Stále preferujeme povlečení z bavlny. Může být v klasickém hladkém provedení, nebo v nežehlicí variantě jako krepové povlečení. Občas se objevuje i povlečení z bambusu nebo z celulózy (tzv. lyocell), avšak jde spíše o výstřelky a bavlna je stále preferována. Kdo však dodržuje zásady zdravého životního stylu a snaží se v ložnici udržovat co nejnižší teplotu, ocení i teplejší povlečení. Na zimu se hodí povlečení z mikroplyše. To je vhodné doplnit rovněž prostěradlem z mikroplyše. Překvapivě nás totiž umí nepříjemně chladit právě prostěradlo.

TIP: Prostěradla se dnes dají doladit do luxusních setů. Kdo preferuje saténové povlečení, má možnost si pořídit rovněž saténové povlečení. Stejně tak lze samozřejmě pořídit prostěradlo z bavlny, nebo z již zmíněného mikroplyše.

Kvalitní e-shop, jakým jsou luxusniluzkoviny.cz, vám nabídne rovněž prodloužené povlečení, které se hodí pro přikrývky v délce nejen 200 cm, ale i 220 a 240 cm. Taktéž si máte možnost koupit povlečení francouzského typu pro velikost přikrývek 200×240 cm a 220×240 cm.

Jak vypadají moderní luxusní přikrývky a polštáře?

Ani pokud jde o moderní přikrývky či polštáře, neexistuje jenom jeden typ luxusní výplně. Mnoho lidí nedá dopustit na duté vlákno. I když jde o polyesterovou výplň, vlastnosti dutého vlákna jsou skutečně unikátní, příznivé pro zdraví a s perfektními tepelněizolačními vlastnostmi. Navíc u dutého vlákna můžete volit i přikrývky s přidanou hodnou. Třeba obohacené o 3 % aloe vera. Tato unikátní léčiva rostlina aplikovaná do dutého vlákna používaného pro polštáře a přikrývky umí nabídnout bonusy pro zdravý spánek. Zmírňuje bolesti svalů, kloubů, lůžkoviny dělá antialergickými, protože likviduje bakterie i roztoče. Tyto luxusní přikrývky se hodí rovněž pro lidi s citlivou pokožkou. Polštáře si navíc lze díky postrannímu zipu upravit podle vlastních preferencí. Máte možnost z nich náplň odebrat, nebo ji do polštáře naopak přidat.

Do našich ložnic se vrátily rovněž péřové lůžkoviny

Z podceňovaného peří jsou opět luxusní lůžkoviny. Ještě před nedávnem čelilo peří nařčení, že je silným zdrojem alergenů a roztočů. Nic takového se však neprokázalo, právě naopak. Kvalitní prachové a husí peří patří mezi nejkvalitnější výplně pro polštáře a přikrývky. Díky skvělým termoregulačním vlastnostem se dají péřové lůžkoviny používat celoročně. Moderní technologie zpracování peří jej dnes umožňují prát v běžné pračce a sušit v sušičce. Díky tomu se zjednodušuje i údržba tohoto typu lůžkovin. Ta byla dříve složitá, a i to odrazovalo od péřových polštářů či přikrývek. Výrobky z peří lze prát v pracím prostředku bez obsahu enzymů. Důležité je, aby nedošlo k odmaštění peří. Peří by tak totiž ztratilo své unikátní termoregulační vlastnosti. Vhodnými pracími prostředky jsou třeba ty na vlnu. Nezdráhejte se investovat do péřových lůžkovin. Jsou sice dražší, ale vysoký komfort spaní poznáte po první noci.

TIP: Kvalitní luxusní lůžkoviny, polštáře, přikrývky, povlečení i prostěradla, nabízí e-shop Luxusniluzkoviny.cz.