Závitové kalibry nesmí chybět v žádné dobře vybavené dílně

Závitové kalibry nesmí chybět v žádné dobře vybavené dílně

Pro kvalitní výsledky je třeba mít pro práci zajištěné kvalitní zázemí a všechny potřebné pomůcky. V žádné dílně proto nesmí chybět jak pravidelně používané nástroje, tak i ty, které jsou využívány jen při určitých činnostech. Výrobci, opraváři, a dokonce i ti, kteří mají dílnu čistě pro své soukromé účely, se rozhodně neobejdou bez různých nástrojů sloužících k měření. Základem výbavy je samozřejmě skládací a posuvný metr, ten však neposkytuje dostatečně přesné výsledky. V mnoha případech se proto používají posuvná měřidla. A také závitové kalibry a kroužky.

Kdy jsou potřeba závitové kalibry zvané trny a kdy kroužky?

Závitové kalibry se využívají při kontrolování rozměrů závitů. Trny slouží ke zjištění rozměru vnitřního závitu, kroužky zase nacházejí uplatnění při měření vnějších závitů. Jak kroužky, tak i trny se dělí na dobré a zmetkové. Trny a kroužky se uplatňují zejména v kovovýrobě. Neobejdou se bez nich firmy, které realizují zakázkovou výrobu, ani velké výrobní závody. Zejména při sériové výrobě, kdy často vznikají stovky i tisíce zcela identických kusů, je nezbytné precizní nastavení linky. A právě závitové kalibry se využívají při kontrolních měřeních. Mezi hojně využívané patří například závitové kalibry a kroužky „M“, jejichž přehled je uveden na https://www.kalibry.cz/kalibry/zavitove-kalibry-a-krouzky-m/.

Kde je možné pořídit opravdu spolehlivé závitové kalibry?

Opravdu spolehlivé nástroje dodává společnost Michovský Tools, která při výrobě používá prvotřídní materiály a nejmodernější technologické postupy. Svou nabídku průběžně rozšiřuje a kromě kalibrů a měrek uvedených v katalogu dokáže zhotovit i nástroje zakázku. Nabídka závitových kalibrů a kroužků „M“ je k dispozici na adrese https://www.kalibry.cz/kalibry/zavitove-kalibry-a-krouzky-m/.