Závitové kalibry a měřidla - TOOLS s.r.o.

Závitové kalibry a měřidla - TOOLS s.r.o.

Při práci v průmyslové výrobě se dělníci neobejdou bez mnohých pomůcek. Aby jim šla práce pěkně od ruky, potřebují spoustu různých dílů a součástek jako jsou příkladně závitové kalibry a kroužky včetně měřidel. Pracovníci na úseku kontroly by si bez nich svou práci asi neuměli vůbec představit.  Na tuto kontrolu se nepoužívají obyčejné a běžně dostupné měřící pomůcky (posuvná měřítka), kterými se zjišťují přesné rozměry, ale nepřímé měřidla sloužící na měření srovnáváním. Tomuto procesu říkáme kalibrace. Kalibrace je ověření údajů měřicího přístroje a vyznačení správných hodnot na stupnici čili kontrola rozměrů výrobků podle kalibru. Kontrola se tak urychlí je přesná a efektivní.

Každá součástka má svůj kalibr

Továrny vyrábějí ohromné množství rozličných součástek, a proto musí být k dispozici kalibry v odlišných formách. Zpravidla má každý typ výrobku svůj vlastní kalibr, ten se zkonstruuje na míru, následuje certifikace ve speciální laboratoři. V praxi se nejčastěji využívají dva hlavní druhy kalibrů - závitové a třmenové kalibry. Závitové kalibry, jak vyplývá z názvu, jsou určeny na měření velikosti závitů, třmenové na měření vnějších rozměrů součástek. Kalibrace s nepřímými měřítky je ohromně jednoduchá a trvá často jen pár minut. Kalibr nám spolehlivě určí, zda je výrobek dobrý nebo je to zmetek.

Rozsáhlý sortiment kalibrů a měřidel od firmy Michovský - TOOLS s.r.o.

Je-li pro vás toto téma aktuální a o závitové kalibry se zajímáte, tak se vám vyplatí zavítat na stránky portálu kalibry.cz. Společnost Michovský – TOOLS se zabývá dodávkami kalibrů a měřidel po mnoho let. Spolupracují jen s tuzemskými a zahraničními výrobci, kteří na výbornou splňují veškeré postuláty. Mnohé kalibry a měřidla jsou skladem, takže do 24 hodin máte potřebné pomůcky ve své továrně. Oceníte spolehlivý zákaznický servis, rozumné ceny a interesantní slevy.