Zakázkové kuchyně se prodraží, ale máte v nich vše, co potřebujete

Zakázkové kuchyně se prodraží, ale máte v nich vše, co potřebujete

Při rekonstrukci kuchyně, případně pak při jejím zařizování v novém bytě, je důležité myslet na veškeré detaily. Musíte si ujasnit nejen tvar a velikost kuchyňské linky, ale i řadu dalších prvků. Jedině tak pro vás bude pobyt v místnosti vždy příjemnou záležitostí. Ideální je, necháte-li si tvořit kuchyň na míru.

Při realizaci zakázkové kuchyně se vychází z detailního návrhu, který vám vytvoří specialista na bytový design. Zohlední přitom dispozice místnosti, a to včetně případných anomálií, jež se občas v bytech a rodinných domech vyskytují.

Kuchyně na míru může mít mnoho podob

Základem kuchyně je samozřejmě linka. Jak poznáte z fotogalerie kuchyňských linek, variant je opravdu takřka nepřeberné množství – od klasické podélné linky až po robustní modely ve tvaru písmene U, u nichž se navíc vyskytuje vnitřní ostrůvek. Ten většinou plní funkci přípravné zóny. Právě zachování a návaznost jednotlivých zón (přípravné, varné, mycí, odkládací) je mimořádně důležité a při zařizování linky by tento fakt měl být vždy brán v potaz.

Zvolte si barvu dle vašich snů a přání

U zakázkové kuchyně je výhoda také v tom, že si můžete zvolit barevné kombinace dle vašich představ. Zajímavé a stále oblíbenější jsou v tomto směru kuchyně v černém laku. Obecně pak lakované kuchyně dostávají přednost před ostatními způsoby provedení, protože působí velmi efektně, navíc lakovaný povrch zajišťuje dobrou ochranu, čímž se logicky prodlužuje celková životnost materiálu.

Co vše zahrnuje výroba na zakázku?

U zakázkové kuchyně samozřejmě musíte počítat s vyšší pořizovací cenou, neboť je v ní zahrnuta řada aspektů. Realizaci předchází důkladné zaměření prostoru, následuje vytvoření 3D grafického návrhu. Teprve poté, co jej odsouhlasíte, začíná samotná výroba linky a ostatního nábytku, načež dojde k jeho kompletaci přímo v místnosti. Nesporným pozitivem zakázkové výroby kuchyní je možnost v průběhu času měnit požadavky, a to třeba kvůli vnitřnímu členění skříněk, které doplňují samotnou kuchyňskou linku.