Zajímejte se o materiál a konstrukční provedení sedací soupravy!

Dle průzkumu mezi prodejci sedacích souprav se dnešní zákazník více u sedací soupravy zajímá o termín dodání a údržbu, než o materiálové a konstrukční provedení. Rozhodující je vzhled a subjektivní pocit pohodlí a v první řadě cena sedací soupravy.

Zajímejte se o materiál a konstrukční provedení sedací soupravy!

Ačkoliv prodejci sedacích souprav ve všech cenových kategorií mají od výrobců k dispozici dostatek informací o materiálové skladbě a použitém čalounění sedací soupravy, jen velmi malé procento zákazníků se o tyto informace opravdu zajímá. Nejčastěší dotazy po ceně sedací soupravy jsou na údržbu a datum dodání.

Materiál sedací soupravy

Cena, vzhled i subjektivní pocit pohodlí zpravidla vychází z materiálové skladby sedací soupravy. Podle požadovaného pocitu sezení (tvrdého nebo měkkého) mohou být pro sedák i opěrák sedací soupravy zvoleny PUR pěny s různou hustotou. Pro zvýšení komfortu sedací soupravy může být použita i tzv. studená pěna s vysokou elasticitou a vláčností.. Součástí dnes už standardního provedení sedací soupravy jsou také pružiny a to jak spirálové, tak vlnité. Dnes jsou tak řešeny i sedací soupravy v těch nejnižších cenových relacích.

Potahové látky sedací soupravy

Nejprodávanější sedací soupravy jsou potaženy textilní látkou, přírodní nebo umělou kůží. 

Nejprodávanější soupravy dle konstrukce

Z hlediska konstrukce je největší zájem o rozkládací pohovky pro každodenní spaní, které umožňují příležitostné a některé dokonce trvalé spaní. Zákazníci se tak snaží řešit malý bytový prostor. Naštěstí se začaly v poslední době objevovat rozkládací pohovky pro každodenní spaní, které odpovídají přísným ergonomickým a hygienickým požadavkům pro zdravé sezení i spaní.

Mohlo by Vás zajímat:

Jak vybrat sedací soupravu.