Zahradní sauna je skvělá k relaxaci i k budování imunity

Zahradní sauna je skvělá k relaxaci i k budování imunity

Příznivé účinky saunování na lidské zdraví jsou známé. Saunování je oblíbené i u nás. I když veřejné sauny jsou nyní zapovězeny, a i do budoucna je lepší konečně se pustit do vybudování vlastní. Kdo má u rodinného domku zahradu, nebo tráví čas na chalupě se zahradou, měl by rozhodně zvažovat vybudování venkovní sauny.

Venkovní sauna je životní styl

Kdo se vydá na dovolenou do severských zemí, do Finska, Švédska, Litvy, Lotyšska, Estonska či třeba na Island, nejspíš si nenechá ujít ani návštěvu přírodní sauny. Venkovní sauny v přírodě vám umožní užít si typické přírodní saunování. Je to něco zcela jiného než pouhá domácí interiérová sauna. Avšak stejně zážitkové saunování si lze vybudovat i na zahradě, nebo dokonce na terase novostavby bytu.

Outdoor sauny nabízí velké množství řešení

Tradiční i moderní designové, mobilní i přímo navržené pro terasy – možností pro venkovní sauny je skutečně mnoho. Venkovní sauna se dnes umí přizpůsobit našim preferencím. Jako zahradní sauny bývají tradičně oblíbenými sudové sauny či tradiční finské sauny Kota v romantickém designu. Mezi chalupáři bývají oblíbené venkovní srubové sauny či roubené sauny. Nemusíte se však bát, že se vzhled sauny popere s designem vašeho hypermoderního domu. Designové sauny HARVIA Solite Outdoor umí nabídnout veškeré vymoženosti tradičního finského sanování v hypermoderním „kabátu“. Zajímavostí pak budou mobilní sauny, jež lze napojit za tříkolku.

Na terasy novostaveb i ostatních bytů se hodí typ sauny Auroom Natura. Jde o luxusní outdoor saunu, která byla vyvinuta přesně pro potřeby saunování na terasách bytů. K novostavbám dnes patří velké terasy. Používáme je ke grilování i k pěstování, tak proč ne rovněž k saunování?

Venkovní sauny od Finska sauna – Horavia s.r.o.

Společnost Finska sauna – Horavia s.r.o. nabízí finské suché sauny, venkovní sauny, infrasauny, stavebnice saun, kombinované sauny i parní sauny. Nabízené zahradní stavby jsou v nejvyšší kvalitě a je možné je pořídit jako celek, nebo třeba vbudovat do již stojící zahradní chatky. Dodat je možné saunu na klíč, ale rovněž samotně potřebný materiál pro stavbu sauny, saunová kamna, generátory, infrazářiče i saunové doplňky. Sauny z nabídky se hodí pro soukromé použití, ale též jako veřejné.