Začněte topnou sezónu ekologicky s palivovým dřevem

Ceny plynu a elektřiny rostou a tak se palivové dřevo pomalu a jistě stává favoritem v našich domácnostech. Použití palivového dřeva není samozřejmost, čím více o něm budeme vědět, tím méně nás překvapí topná sezóna.

Začněte topnou sezónu ekologicky s palivovým dřevem

Něco jiného je topit kusovým dřevem o víkendech na chalupě a něco jiného je vytápět tímto ekologickým palivem celý rodinný dům o dvou podlažích. Surové dřevo je vhodné k zatápění až po třech letech, kdy objem vody v něm klesne na hranici přijatelnou pro topení. Mokré dřevo prozradí modrý plamen a hustý kouř, dřevo nasáté vodou nejen po zapálení, ale i po každém přiložení špatně hoří.

Palivové dřevo – nejoblíbenější ekologické palivo

Palivové dřevo při hoření uvolní jen tolik uhlíku, kolik se v něm nahromadilo během let jeho růstu. A proč se jedná o ekologické palivo? Protože topení palivovým dřevem nezanechává uhlíkovou stopu, a proto nepřispívá ke globálnímu oteplování. Mnozí lidé se milně domnívají, že díky preferování palivového dřeva přicházíme o lesy. Do pecí putuje pouze dřevní hmota, která je nevhodná pro další zpracování. Jde jen o tenké odřezky či o hmotu napadenou houbami nebo škůdci. A to je důvod, proč je cena palivového dřeva nižší než dřevní hmota určená pro další zhodnocení. Popel ze dřeva obsahuje minerály, které využijete při přihnojování zahrádky. Živiny vznikající při růstu se v dřevní hmotě hořením neztrácí.

Palivové dřevo měkké nebo tvrdé?

Domněnka, že tvrdé listnaté dřevo je na topení vhodnější, jak měkký jehličnan je mýlka. Vše je odvislé od pece, v které topíte s ohledem na přikládací režim. Je pro vás toto téma aktuální? Neváhejte a objednejte si za zvýhodněné ceny jehličnaté odřezky nebo štípané bukové dřevo na webu optimtop.cz. Doprava ZDARMA po celé ČR již od 1 objednané palety. V ceně palivového dřeva je bytelná a dále použitelná paleta včetně práce s rovnáním dřeva na paletu.