Záclony a další bytový textil hrají v interiéru hlavní roli

Záclony a další bytový textil hrají v interiéru hlavní roli

Jak vytvoříte útulný domov? Základem je vkusný nábytek, pohodlná sedačka a elegantní výmalba. Celkovou atmosféru, díky níž se budete jak vy, tak vaše návštěva cítit ve vašem domě příjemně, však dotvářejí nejrůznější bytové a textilní dekorace.

Zaměřeno na okna

Patříte k lidem, kteří upřednostňují záclony, nebo mají raději neozdobená okna? Ta se v kombinaci s vertikálními či horizontálními žaluziemi skvěle vyjímají v moderním interiéru, pro který jsou typické jednoduchost a čisté linie. Pokud ovšem rádi zútulňujete interiér nejrůznějšími textiliemi, nedáte na záclony ve všech jejich podobách dopustit. V jejich prospěch hovoří nespočet variant, jakými jsou záclony různých délek, voály, organzy či vitrážky. Neholdujete krejčovským pracím? Pořiďte si záclonu hotovou, kterou není nutné nijak upravovat, stačí ji pouze pověsit.

Nejen pro pocit soukromí

Důležitým doplňkem k záclonám jsou závěsy, jejichž hlavními funkcemi jsou ochrana vašeho soukromí a zatemnění místnosti. K výrobě závěsů se používají nejrůznější dekorační látky, záleží pouze na vás, zda se do vašeho interiéru hodí spíše jednobarevné nebo vzorované textilie. Závěsy se rovněž liší dle stupně propustnosti světla. Proto zejména v ložnici uvítáte zcela zatemňovací variantu.

Abyste se dobře vyspali

K vydatnému spánku patří kvalitní postel s roštem, pohodlná ortopedická matrace a příjemné lůžkoviny, do nichž spadá i povlečení. Jaké se nabízejí možnosti? K nejoblíbenějšímu patří povlečení z hladké bavlny, jehož přírodní materiál je mimořádně šetrný k pokožce. Bavlna se dále vyznačuje prodyšností, proto se v ní nebudete potit. K dalším druhům materiálů, s nimiž se můžete u povlečení setkat, patří mikrovlákno, mikroplyš, flanel, krep nebo satén. Zejména v zimě se vám osvědčí hřejivé mikroplyšové povlečení, v letních měsících dejte přednost chladivému mikrovláknu.