Využití nerezové oceli ve stavebnictví

Využití nerezové oceli ve stavebnictví

Ve stavebnictví se v našich podmínkách bez betonových, železobetonových nebo ocelových konstrukcí neobejdete. Použití konstrukcí z oceli ve stavebním průmyslu přináší velkou řadu výhod, především díky technickým, ekologickým a estetickým přednostem tohoto skvělého materiálu. Při výstavbě lze ocel snadno spojit s jinými materiály a navíc jsou ocelové polotovary kontrolované, co se týče jejich jakosti. Konečná stavba má nízkou hmotnost a nezávisle na počasí je doba výstavby opravdu krátká. Ocelové konstrukce se mohou pyšnit dlouhou životností a odolností proti přírodním živlům a zemětřesením.

 

Jaké vlastnosti mají výrobky z oceli?

Rychlost výstavby za použití ocelových konstrukcí je ve srovnání s jinými materiály bezkonkurenčně nejlepší. Díky tomu má investor snížené náklady na dopravu, montáž a významně se urychlí uvedení celé stavby do provozu. Kromě ekonomické výhodnosti je ocel také ekologická, můžete ji totiž rekonstruovat, zesilovat, demontovat a recyklovat. Praktická nerezová ocel se snadno zkombinuje s dalšími moderními materiály určenými pro konstrukce, jako jsou sklo, hliník a dřevo.

Nejlepším konstrukčním materiálem je ocel

V dnešní době inovací se konstrukční ocel vylepšila v kombinaci s betonem. Ocelové trubkové sloupy s betonovou výplní jsou odolnější proti korozi a mají vyšší protipožární odolnost. Výsledkem může být štíhlá konstrukce, která splní veškeré požadavky po ekonomické a architektonické stránce. Na nejnovějších linkách se s pomocí počítačů dá také navolit optimální barevnost a povrchová struktura materiálu. AC Steel a.s. se řadí mezi přední společnosti se specializací na prodej, skladování, distribuci tyčové oceli a drátů. Od roku 1999 zvládla vybudovat velkou síť skladů, vlastní vozový park a online informační systém, přes který poskytuje perfektní servis v oblasti prodeje, skladování a distribuci hutních materiálů.

Společnost AC Steel a.s. má v prodeji hutní materiál se specializací na tažené, loupané, broušené a válcované tyče, dráty, nerezovou ocel a mosaz.