Vyspěte se do růžova

Sháníte kvalitní matraci a nedokážete se zorientovat v široké škále produktů? Nesprávně zvolená matrace může zapříčinit nemalé zdravotní problémy.

Vyspěte se do růžova

Pokud si lidé chtějí koupit auto, televizi nebo počítač, tak koupi velice dlouho zvažují. Na matrace se stále nahlíží jako na nedůležitou věc a přitom v posteli trávíme jednu třetinu svého života. Špatně zvolenou matraci riskujete nejen bolesti zad a hlavy, ale také zavdáváte příčinu ke vniku alergie.  Při výběru matrace by se rozhodně neměl brát zřetel na nízkou cenu, ale pouze a jen na kvalitu.  Je dobré vědět, že měkká matrace ničí páteř a že životnost matrace se neodvíjí od stupně tvrdosti, ale záleží na kvalitě zvolených materiálů.

Zdravý spánek půl zdraví

Ano, zdravý spánek je půl zdraví, a proto se vždy při výběru postele a matrace poraďte s prodejcem nebo s odborníkem. Pokud se v noci často budíte a chodíte do práce rozmrzelí, tak než začnete brát prášky na spaní, zvažte nákup nové matrace popřípadě i celé postele. Zdravý spánek nejen prodlužuje život, ale také zdokonaluje paměť, podporuje kreativní myšlení, zlepšuje pozornost dětí ve škole – budou nosit domů pěkné známky. Zdravý spánek navíc zamezuje zánětlivým procesům, snižuje významně stres, udržuje zdravou váhu a odvrací deprese.

Pohodlné postele – delší život

Postele – to je vynález, přímo geniální. Naštěstí jsou pryč doby, kdy lidé spali na kameních vystlaných slámou. To si dnes neumíme ani představit, neboť současný trh nabízí pouze komfortní a pohodlné postele přímo v nadčasovém designu. Ovšem ani při koupi postele, nekoukáme na cenu a design, ale především na pohodlí.  Z hlediska materiálu se postele dělí na čalouněné, kovové, z masivu a z ekokůže. Zvláštní kategorii tvoří luxusní postele, které mají nejen originální a elegantní vzhled, ale navíc nabízejí úžasně komfortní spaní.

Dobrá konstrukce postele

Na čem se dříve spalo

Jak vybrat dobrou postel?