Výhody dětského hřiště na vaší zahradě

Výhody dětského hřiště na vaší zahradě

Slovem hřiště se obvykle označuje venkovní plocha určená dětem, aby si na ní mohly hrát. Moderní hřiště mají spoustu prvků, jako jsou houpačky, skluzavky, pískoviště, prolézačky atd. Pro zábavu dětí jsou skvělá. Ještě lepší jsou ovšem v případě, kdy je máte na vlastní zahradě.

Mít na zahradě dětské hřiště je přínosem nejen pro děti, ale i pro rodiče. Nevěříte? Pojďme se na to společně podívat.

Zlepšuje zdraví a kondici vašich dětí

V dnešní době děti prosedí celý den doma, sledují televizi nebo hrají na počítači a k tomu si otevřou sáček brambůrek. I proto tolik přibývá obézních dětí.

Mít na zahradě dětské hřiště znamená zajistit dětem zábavu spojenou s pohybem. Nemusí chodit nikam daleko, prolézačky mají přímo za domem, což je více motivuje jít si hrát ven. Budou běhat, houpat se, lézt, skákat a klouzat se. Všechny tyto aktivity zlepší jejich vytrvalost, pomohou vybudovat svaly, koordinaci i smysl pro rovnováhu.

Výhody pro rodiče

Rodiče častokrát nemají čas jít s dětmi na veřejné hřiště, nebo prostě jen nechtějí trávit čas na hřišti, kde je spousta křičících dětí. Jste-li časově vytížení, je pro vás výhodnější mít dětské hřiště na zahradě za domem. Můžete v klidu pracovat na zahradě nebo plnit domácí povinnosti, zatímco budete mít děti na dohled.

Sociální benefity

Pro děti i pro vás. V klidu můžete pozvat sousedy či přátele na čaj, nemusíte si dělat starosti s dětmi, protože si budou hrát na hřišti. Pozvěte známé i s dětmi, u vás na zahradě se jim zcela jistě bude líbit.

Co se týče sociálních benefitů pro děti, na hřiště za nimi jistě budou rádi chodit kamarádi. Vaši potomci se tedy naučí komunikovat s ostatními, najdou si nové přátele, rozvinou své rozhodovací schopnosti, sebedůvěru a sebekontrolu.

Vyberte si hřiště se slevou už nyní na Skluzavky.cz a na jaře ho jen nainstalujete k vám na zahradu.