Vybíráte vytápění? Podívejte se na druhy kotlů

Vybíráte vytápění? Podívejte se na druhy kotlů

Zima se blíží a zase je tu čas, kdy spouštíme kotle a topíme, co to jenom jde. Během horkého letního počasí snadno zapomeneme na to, že je potřeba kotel vyměnit, ale s podzimem se povinnost přihlásí sama. Podívejte se, jaké druhy kotlů existují a podle čeho vybírat konkrétní typ. Nechybí ani rada, jak modernizovat vytápění a příliš tím nezatížit rozpočet.

Plynové kotle

V rámci modernizace vytápění se často uplatňuje výměna kotle na pevná paliva za plynový. Ten je v mnoha ohledech úspornější a šetrnější k životnímu prostředí. Dnes se navíc jedná o přístroj nepříliš velkých rozměrů. Vhodné je vyměnit i plynové karmy za modernější zařízení, která jsou dnes o poznání více bezpečná. Pro ještě větší úsporu zvažte pořízení plynového zásobníku.

Kondenzační technika

Kondenzační kotle patří do kategorie plynových a využívají kondenzaci energie pro co možná nejvíce efektivní provoz. Princip kondenzace zvyšuje účinnost vytápění klidně až o několik desítek procent. Jsou tak energeticky úsporné a většina typů nabízí plynulou automatickou regulaci výkonu podle aktuální potřeby. Výjimkou není ani dálkové ovládání, kdy si bez problému přitopíte například při sledování televize. V případě závady se zase hodí autodiagnostické systémy, které pomohou rychlejší a přesnější opravě.

Konvenční kotle

Další variantou jsou konvenční kotle. Ty jsou vhodné pro vytápění rodinných domů i průmyslových prostor. Fungují na zemní plyn nebo propan a o regulaci provozu se stará elektronická řídicí jednotka. Moderní modely jsou navíc vyrobeny tak, aby emise byly co možná nejnižší. Při výběru konkrétního kotle sledujte parametry, jako jsou výkon, spotřeba a náročnost obsluhy. Pokud uvažujete o čerpání dotace, dívejte se také na množství uvolňovaných škodlivin a zda kotel splňuje některou z přísných norem na moderní techniku pro vytápění.

Kvalita od uznávané značky

Investice do vytápění by v ideálním případě měla vydržet několik let. Pořízená technologie tak musí splňovat nároky nejenom na ekonomický a ekologický provoz, ale i odolnost a dlouhou životnost. Přesně to nabízí kotle Junkers. Součástí nabídky je odborná pomoc při výběru nového kotle a cenné rady pro optimální provoz. Dlouholeté zkušenosti firmy Junkers, která je na trhu již více než 100 let, jsou zárukou maximální kvality a spolehlivosti.

Nezapomeňte na dotace

Při plánování pořízení nového plynového kotle si nezapomeňte vyhledat aktuální dotace. Momentálně běží Kotlíková dotace a program Nová zelená úsporám, kde je zahrnuta právě i modernizace vytápění. Získání finančního příspěvku v podobě dotace může výrazně ulevit vašemu rozpočtu. Další pozitivní dopad na svou peněženku poznáte po čase, kdy se sníží spotřeba energie i přes zachování stejného komfortu při vytápění.

Vánoční osvětlení

Vánoční osvětlení na T-zboží.cz

Reklama
Reklama 2