Vybíráme plechové skříně do dílny

Vybíráme plechové skříně do dílny

Rozhodli jste se věnovat naplno kutilskému koníčku? To budete potřebovat pořádnou dílnu! Abyste mohli bezpečně a pohodlně pracovat na svých projektech, je třeba k tomu mít patřičné vybavení. Zejména úložných prostorů budete potřebovat dost, a když říkáme dost, myslíme tím mnoho. Jak se zorientovat mezi nabízenými typy tohoto nábytku se dovíte o pár řádků níže.

Základní vybavení dílny

Do každé správné dílny patří kvalitní pracovní stůl přizpůsobený tomu, k čemu je dílna určena - truhláři mají stůl truhlářský, zlatníci speciální stůl zlatnický, atd. Protože se v dílnách nachází velké množství nářadí a náčiní, je třeba vybavit ji také vhodnými úložnými prostory, aby se nástroje a materiál nepovalovaly ledabyle po celé místnosti. Úložné prostory mohou být buď závěsné ve formě různých skříněk či nástěnných věšáků, nebo klasické, které stojí na zemi, jako jsou plechové skříně. Dobrými pomocníky jsou také dílenské vozíky na kolečkách, se kterými se dá jednoduše manipulovat a lze na ně odkládat během práce věci. Na závěr nesmíte zapomenout ani na vhodné osvětlení, abyste si při práci nekazili oči.

Typy dílenských skříní

Dílenské skříně se vyrábí v mnoha různých provedeních. Pokud nechcete při jejich výběru sáhnout vedle, musíte si nejprve uvědomit, k čemu bude taková dílenská skříň sloužit. Za prvé budete potřebovat úložný prostor s policemi, pro odkládání nářadí. V tomto případě se hodí pořídit také úložné boxy a bytelné pracovní krabice, abyste svá náčiní mohli roztřídit. Praktické jsou skříně, které již mají úložné boxy integrované, a zároveň u nich můžete nastavit výšku polic. Pokud máte hodně drobného materiálu, jako jsou šroubky, matice, hřebíky, a podobně, bude se vám hodit vertikální skříň s výsuvnými dveřmi, ve kterých se nachází několik úložných vaniček. A nakonec nezapomeňte na skříň, kam budete moci uložit větší předměty. K tomuto účelu postačí velká plechová skříň, kde je možné v případě potřeby odebrat police.