Vybíráme kancelářskou židli k PC

Vybíráme kancelářskou židli k PC

Vlastníte firmu a potřebujete vybavit kancelář kvalitním nábytkem? Nebo máte home office a z dlouhodobého sezení u počítače vás bolí záda? Ať už je vaše situace jakákoli, vyplatí se pořídit kvalitní spolehlivou kancelářskou židli, díky níž bude sezení naprosto pohodové a zdravé. Moderní kancelářské židle se vyznačují spoustou zajímavých funkcí. Právě na ně se zaměříme podrobněji. Mimo důležitých kritérií výběru doporučíme také prodejce kancelářských židlí a ostatního nábytku.

Pevná základna a konstrukce

Nesmírně důležitá je u kancelářské židle především bytelná konstrukce. Jejím základem je pochopitelně spolehlivá základna. Kostra musí být pevná a nabídnout maximální oporu. Na jakékoli vůle zapomeňte. Pružit mohou pouze komponenty, jež jsou za tímto účelem zkonstruované. Prověřit byste si měli jak plynulé otáčení, tak i pohodlné posouvání. Dbejte i na výběr koleček. Na tvrdý povrch přijdou měkčí a naopak na linoleum a jiné měkčí podlahy je třeba volit kolečka tvrdá.

Opěrky všeho druhu

U komfortní kancelářské židle k PC nemohou chybět nejrůznější opěrky. U hlavové si dejte pozor především na to, aby měla jednak nastavitelnou výšku a jednak také posuv v horizontálním směru. Hlava v ní nebude opřená trvale, ale občas odlehčit potřebuje. Opěrka musí být i v oblasti bederní páteře, jež je maximálně namáhána. Opěradlo celé židle by mělo optimálně pokrýt celou plochu zad. Minimum pokrytí je nad spodním okrajem lopatek.

A co ostatní aspekty?

Určitě se soustřeďte též na další kritéria výběru správné kancelářské židle. Například opěradlo by mělo být nastavitelné jak z hlediska sklonu, tak i výšky. Sedák musí být ergonomický a tvarově stálý. Vhodná je i nastavitelnost područek.

Rozhodujete se, že vyměníte své aktuální křeslo k PC? Navštivte eshop atan.cz. Že byste potřebovali i další nábytek? Podívejte se na kvalitní konferenční stolky a jiný sortiment, který zde nabízejí.