Vybíráme dveře do koupelny. Po jakém provedení sáhnout?

Vybíráme dveře do koupelny. Po jakém provedení sáhnout?

V dnešní době koupelna nepředstavuje pouze místo pro vykonání každodenní hygieny. Jedná se také o relaxační místnost, do které se zavřete po náročném pracovním dni, protože není nic příjemnějšího než relaxovat ve vaně s horkou vodou. Pokud se vám však stávající koupelna už nezamlouvá a plánujete rekonstrukci, nezapomeňte vyměnit i dveře. Přece jen za posledních deset let se trendy v oblasti dveří výrazně změnily.

Ptáte se, jak vybrat dveře do koupelny? Odpovědět na danou otázku není až tak jednoduché, neboť každý má jiné představy, preference a nároky. Ovšem poskytneme vám několik rad, čeho se při výběru alespoň držet.

Koupelnové dveře jsou v domě jedny z nejpoužívanějších

Zřejmě souhlasíte, že zrovna koupelnové dveře jsou v každém obydlí nejpoužívanější, a proto byste neměli podceňovat jejich kvalitu. V koupelně navíc dochází k častým změnám teplot a vlhkosti vzduchu, tím pádem by měly být dveře od koupelny vůči tomu odolné. Stále spousta lidí zapomíná na ventilaci. Zapomeňte na klasické dřevěné dveře, které máte v ostatních místnostech, v koupelně sáhněte po variantě s větrací mřížkou, ventilačními průduchy či ventilačním podříznutím. Pokud byste vlhkost nepustili z místnosti ven, začala by se objevovat plíseň, a potom byste museli kupovat drahé prostředky na její odstranění.

Materiál je alfou a omegou

Při výběru se zaměřte také na materiál. Zapomeňte na dýhu, která má tendenci ve vlhkém prostředí praskat a kroutit se. Během několika měsíců byste mohli dveře opět měnit, což je opravdu neekonomické. Zvolte spíše laminát, PVC anebo PPR. I když nejvhodnější volbou jsou celoskleněné dveře.

Jestliže hledáte výrobce interiérových dveří, doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia značky ERKADO. S nabídkou budete nadmíru spokojeni.