Vyberte si ty správné interiérové dveře

Interiérové dveře jsou podstatným prvkem každého bytu či domu. „Zvednou“ vzhled celého vašeho domova, alespoň pokud si je správně vyberete. A kromě designu je samozřejmě důležitá i praktičnost a kvalita. Víte, na co přesně se při jejich volbě soustředit?

Vyberte si ty správné interiérové dveře

Výběr interiérových dveří

Čeká vás výběr dveří? Nejdříve si rozmyslete, jaký typ bude pro váš prostor nejlepší. Dělíme je především podle způsobu otvírání. Klasikou jsou otočné (pravé či levé). Praktické, i velmi pěkné, jsou posuvné dveře. Oceníte je (nejen) v menších bytech, kde je nedostatek prostoru. Nebudete muset počítat s dalším místem pro jejich otvírání. Tento typ se může zasouvat do stavebního pouzdra, či po stěně. První uvedená možnost je náročnější na provedení. V domácnostech jsou ještě využívané shrnovací dveře, méně pak kyvné.

Jak jsme si uvedli na začátku, interiérové dveře jsou výrazným prvkem, a proto velkou pozornost věnujte jejich povrchu. Dáte přednost drahému, ale velmi kvalitnímu a pěknému masivu, dýze, laminátu, nebo fólii? Samozřejmě na výběr máte z celé škály designů, barev a pěkně vypadá i kombinace se sklem. Podle umístění do zárubně se ještě dělí na falcové a bezfalcové.

Mějte rovněž na paměti, že kvalitu výrobků určuje také to, co je uvnitř, tedy výplň. Požadujete-li vysokou odolnost, volte plnou dřevotřískovou deskou. Levnější alternativou je děrovaná dřevotřísková deska a nejlevnější, avšak nejméně odolná, je voština.

Kde koupit interiérové dveře

Promysleli jste zásadní kritéria a chcete si nějaké produkty prohlédnout? Můžete se podívat na Portadoors-praha.cz. Že byste raději výrobky viděli na vlastní oči? Možná byste rovněž ocenili profesionální radu či si chcete nechat sestavit cenovou kalkulaci. V tom případě navštivte showroom této společnosti. Najdete ho v Praze.

Vzorková prodejna vám umožní „osahat“ si dveře, lépe si utřídit vaše požadavky a samozřejmě zvolit si ten nejvhodnější výrobek právě pro váš domov.