Výběr venkovní dlažby: Na velikosti záleží!

Výběr venkovní dlažby: Na velikosti záleží!

Vybíráte novou dlažbu pro svůj balkón nebo terasu? Ze všech možných parametrů už vám jde jistě hlava kolem. Zaměřili jste se ale na ten nejprostší? Víte, o kterém mluvíme? Napovíme. Upoutá na první pohled, ale design to není. Ano, je to velikost.

Venkovní dlažby: Čím větší, tím lepší

Při výběru venkovní dlažby platí jedno otřepaná rčení. Na velikosti záleží. Moderní design velí jasně: čím větší, tím lepší. Velkoformátová dlažba má hned několik benefitů, díky kterým si ji opravdu zamilujete – pod to se vám klidně podepíšeme. Zaměřme se ale nejdříve na estetiku.

Je libo dlažbu v imitaci dřeva, betonu nebo kamene?

Módní velkoformátové dlaždice se dnes prodávají v nejrůznějších designech a s těmi nejvyladěnějšími povrchovými strukturami. Můžete si vybírat z dlažeb imitujících kámen, beton nebo dřevo. S dekorem zpravidla ladí i struktura. Pokud si vyberete dlažbu imitující věrně dřevěné parkety, přejeďte po povrchu dlaždice prsty. Budete překvapeni, jak věrně dlažba kopíruje přírodní originál.

Dlažba je praktická z hlediska údržby i pořizovací ceny

Výhoda imitací je nesporná. Zatímco pravé dřevěné parkety by na terase nebo na balkóně trpěly, dlažba je „držák“. A to ani nemluvíme o pořizovacích cenách masivního dřeva nebo pravého kamene.

Velkoformátové dlaždice se starají i o dokonalý celkový dojem. I při pokládce na velkou plochu vytváří jednotný celek, který vypadá designově velmi čistě. A o to nám jde.

Co je rektifikovaná dlažba?

Nezapomínejme ani na praktickou stránku. Čím větší dlaždice, tím méně spár. Čím méně spár, tím méně práce. Terasa vyšperkovaná velkoformátovou dlažbou se vám bude snáze udržovat. Pokud si navíc vyberete rektifikovanou dlažbu, jejíž hrany jsou broušeny tak, aby byl rozměr každé dlaždice na milimetr stejný, bude výsledek téměř dokonalý. Při pokládce rektifikované dlažby lze docílit zcela minimální spáry. A to nás baví.

Pokud vybíráte dlažbu na terasu nebo balkón, vsaďte na velké formáty. Ušetří vám práci a výsledný efekt bude esteticky dokonalý.