Výběr úklidové firmy nesmí být sázkou do loterie

Výběr úklidové firmy nesmí být sázkou do loterie

Spoléhat pouze na to, že při výběru firmy na úklid firemních prostor budeme mít šťastnou ruku, určitě neobstojí. Znáte to. Zaměstnanci si stěžují, že jim nikdo neutře prach pod hrnkem, že jim při úklidu někdo permanentně vytahuje kabel z počítače a že podlahu uklízečka sice vytírá, ale zcela zásadně zaměňuje pojmy „čistý“ za „mokrý“. Malé firmy i velké korporace – každá z nich potřebuje kvalitní úklid firmyOplatí se vybrat si partnera se zkušenostmi a potřebnými certifikacemi, jako je například ISO 9001:2001, které jsou zárukou fungujících mechanismů u tohoto dodavatele úklidových služeb. Nesnažte se ani služby úklidové firmy nahradit vlastními zaměstnanci. Každý má dělat svůj „core business“.

Co vše by měl firemní úklid zahrnovat?

Na začátku hledání máte představu, že potřebujete běžný úklid kanceláří – tedy vynést koš, vysát a utřít prach. Jenomže skutečně vám to stačí? Myslet musíte dopředu a komplexněji, a podle toho i hledat vhodného partnera na firemní úklid. Starší paní najatá jako uklízečka vám nejspíš neumyje okna ve 20. patře budovy, ani nezvládne profesionální čištění koberců na 200 metrech čtverečních plochy.

Myslete na to, že kromě běžného úklidu kanceláří nebo jiných firemních prostor budete potřebovat i služby čištění koberců, speciální údržbu různých typů podlah (třeba včetně nanášení renovačních polymerů), mytí oken i výloh, náročnější úklid po malování nebo opravách, úklid průmyslových hal, i třeba tlakovodní mytí různých silně znečištěních a často špatně dostupných míst.

I klasický úklid kanceláře vyžaduje odborníky

Kromě běžných činností, jako je čištění podlah, včetně koberců, mytí nádobí, vynášení odpadků, úklidu sociálních zařízení a utírání prachu, musí být dobrá úklidová firma schopna nabídnou mnohem více. Nejde jen o další specifické občasné činnosti, jako jsou péče o nábytek, elektrické spotřebiče a osvětlení, mytí oken a parapetů či čištění žaluzií a závěsů. Firma musí nabídnout spolehlivost svých zaměstnanců, pružnost a rychlost při řešení vašich požadavků, dostatek kontrolních mechanizmů a schopnost reagovat na připomínky vás jako zadavatele služby.

Delta servis – kvalitní úklidová firma s významnými referencemi

Úklidová firma Delta servis je kvalitní úklidová firma s významnými referencemi, jako jsou Tesco nebo České dráhy. Je držitelem certifikace ISO 9001:2001 a nabízí kompletní úklidové služby pro firmy, průmyslové haly, ale i domácnosti. Firma je synonymem pro úklidové služby Olomouc. Právě v tomto městě totiž sídlí.