Výběr nové střechy jako dobrodružné bádání mezi možnostmi současného trhu

Výběr nové střechy jako dobrodružné bádání mezi možnostmi současného trhu

Stojí před vámi krok výměny dosavadní střešní krytiny či stavíte nový dům a přejete si pro něj tu nejlepší možnou střechu, která bude výborně sloužit i dalším generacím? Není třeba se zbytečně obávat. Nevíte-li si rady, využijte služeb odborného konzultanta, posloužit vám však rovněž může i několik následujících tipů a postřehů, které jsme pro vás sestavili.

Čas od času se před námi objeví problém spojený s bydlením, který lze zjednodušeně pojmenovat například stavba domu s kvalitní střechou. Nepatříte-li mezi technické typy, pak vám evokuje tento krok spíše stres než radostné vzrušení, ale nemusí tomu tak ve skutečnosti vůbec být. Jen je zapotřebí utřídit si cenové a technologické priority a získat co nejvíce relevantních informací předem.

Co přináší tržní nabídka

Na trhu existuje rozsáhlá nabídka mnoha dostupných materiálů a produktů zhotovených nejrůznějšími moderními technologiemi a postupy. Vybrat si optimální produkt se však nemusí navzdory široké nabídce zdát vůbec lehké.

Důležité je mít přesnou představu, co je pro vaši stavbu žádoucí, mít nastudován dostatek základních informací i využít služeb odborného konzultanta. Často panuje představa, že člověk by se měl spoléhat především sám na sebe, což je v mnoha ohledech pravda, ale při stavbě domu není rozhodně na škodu obracet se pro rady i na profesionály, kteří mají dostatek zkušeností s dostupnou nabídkou na trhu a skutečnými hodnotami známého poměru: cena versus kvalita.

Nelze s jistotou říci, že jeden produkt je lepší než druhý, protože vždy záleží na konkrétních parametrech toho kterého typu domu, sklonu jeho střechy, cenových možnostech a estetických představách kupujícího apod.

Za zvážení však jistě stojí například nabídka firmy Creaton, která má velmi dlouhou tradici v oboru, a to více než stoletou. Zároveň provozuje i e-shop, takže pro ty, kteří jsou již rozhodnuti pro určitý produkt a nechtějí se zatěžovat dalšími starostmi spojenými s jeho dopravou, představuje nejrychlejší způsob nákupu. Takže jste-li například příznivci estetických a vzdušně působících tvarů, můžete mimo jiné zkusit vlnitou střešní krytinu z Creaton.cz.

Dlouhá životnost je základem výběru střešní krytiny

Vzhledem k tomu, že střecha je pořizována tak, aby sloužila stále dobře i dalším generacím, je třeba vybírat materiály, které se vyznačují trvanlivostí, odolností a dlouhou životností, ale současně i ty, k nimž je poskytována dlouhodobá garance.

Záruka po dobu padesáti let je již pádným argumentem pro zohlednění produktu do vašeho užšího výběru. Stejně tak je zapotřebí mít ošetřeno i pozdější odborné poradenství a především servisní služby, protože v budoucnosti mohou nastat předem nepředvídatelné situace.

vlastní pokládce střechy, nebudete-li ji dělat pouze v rodinném kruhu, je nezbytné mít uzavřenou řádnou smlouvu, například smlouvu o dílo apod. V ní pak musí být specifikovány veškeré eventuality včetně možností a podmínek odstoupení od této smlouvy, protože ne všichni řemeslníci, dokonce i ti, kteří mají mnoho pozitivních referencí, musí být ve vašem konkrétním případě důslední a seriózní.

Materiály pro střešní krytiny

Materiálů pro střešní krytiny existuje celá řada, například je velmi praktický vláknocement, mimo jiné krytina ETERNIT, která je charakteristická svou nízkou vahou a výbornými zvukotěsnými vlastnostmi.

Vhodným materiálem je i beton, například betonové tašky EURONIT, které výrazně izolují proti vlhkosti pomocí systému speciálních drážek. Jedná se o krytinu s dlouhou dobou životnosti. Není pravda, že betonová krytina musí působit neesteticky, naopak může například užitím vlnitých tvarů výsledně působit velmi vzdušně a lehce.

Varianta, která se může v praxi rovněž velmi osvědčit, je například volba maloformátových keramických tašek Domino, které působí velice elegantně a hodí se ideálně pro menší plochy střech. Tuto plochou tašku lze pokládat na střechy již se sklonem 15 stupňů. Tašky rovněž obsahují drážky, které usnadňují odtékání vody, jež se zde tak nemůže kumulovat.

Další zajímavou možnost pak představuje využití vláknocementové střešní krytiny CREATON BALTIC, která je vhodná jak pro rodinné a bytové domy, tak i pro rozsáhlé budovy hospodářského charakteru.

Barvy a tvary dle libovůle

V otázce barev a tvarů střešní krytiny je dovoleno vše, co se vám bude vzhledově zamlouvat. Povrch může být hladký, kdy aktuálně platí, že spíše hladká taška je moderním trendem, stejně však může být povrch i strukturovaný. Volba je vždy jen na vás.

Barvy pak zasahují celou škálu pohybující se od odstínů červené, vínové, šedé, břidlicové až černé. Zvolit však můžete i extravagantnější barvu, bude-li se vám líbit a ladit s typem okolí domu.

Přejeme vám, abyste zvolili střešní krytinu, která vám bude dlouhá léta dělat pouze radost.