Výběr dětské postele: Jak se vyznat ve spoustě modelů

Výběr dětské postele: Jak se vyznat ve spoustě modelů

Stejně jako vy samotní si i vaše děti zaslouží ničím nerušený odpočinek. Jejich celodenní skotačení a následný maximální výdej energie často odsoudí ty nejmenší rošťáky ke spánku již v odpoledních hodinách. Maximální komfort jim můžete zajistit jak pořízením kvalitní matrace, tak především postelí. Těch je dnes na výběr doslova moře. Pokud se nehodláte zdlouhavě probírat nabídkami eshopů, jste na správném místě. V následujících řádcích se podrobně podíváme na některé nejznámější modely postelí pro děti. Věnovat se budeme postelím pro starší děti. Klasické koše a postýlky vynecháme.

Dětské postele s čely i bez nich

Jestliže byste rádi koupili klasikou postel, není to nejmenší problém. Pouze si vyberete barvu a také čela. Myslet byste měli i na přítomnost zábrany. Ta může být součástí postele přímo z výroby. Buď je k posteli přimontována napevno, anebo se jednoduše přidá. Takovéto standardní dětské postele jsou velmi jednoduché, lehké a také cenově nejdostupnější. I přesto se vyplatí myslet na důmyslnější a funkčnější varianty.

Nízké postele s úložným prostorem

Výbornou volbou je klasická dětská postel s úložným prostorem. Jedná se o model, který disponuje zásuvkou nacházející se pod samotným prostorem pro odpočinek. Konstrukce je řešena důmyslně a zásuvku pohodlně vysunete jednoduchým způsobem. Není problém vybírat i modely mající rozdělený tento prostor do několika částí. Hlavně pro malé děti je toto provedení optimální.

Modely s přistýlkou

Mezi hodně oblíbené dětské postele patří i variace disponující přistýlkou. Ta se nachází přímo pod postelí a v případě potřeby se pouze jednoduchým mechanismem vysune. Rázem tak může na posteli ležet dítě se svým sourozencem nebo kamarádem či kamarádkou.

Vyvýšená lůžka se skříňkami a policemi

Především pro starší děti se hodí zajímavá vyvýšená provedení. Na postel se vyleze po integrovaných příčkách. Spodní část přitom slouží jako skříň a nabídne obrovské množství úložného prostoru. V podstatě se jedná o velký komplet složený ze skříněk, polic a zásuvek. Žáci a žákyně základní školy si sem uloží jak potřeby pro učení, tak i nejrůznější věci denního i občasného využití.

Dětské patrové postele

Jaké dětské postele jsou nejoblíbenější? No přeci ty patrové. Jednak dokážou ušetřit velkou porci prostoru a jednak na nich leží většinou dva sourozenci, kteří spolu mohou sdílet společné zážitky.

Dětské postele ve tvaru auta

Mnozí kluci si lehnou jenom v případě, že budou mít ke své posteli nějaký vztah. Vytvořit si jej mohou velmi jednoduše za předpokladu, že jim pořídíte závodní auto. Ano, dokonce i takový tvar může dětská postel mít.

A co ostatní aspekty?

Při této nelehké volbě se soustřeďte také na kvalitu materiálu. Prohlédnout se vyplatí hrany a v neposlední řadě i vysouvací mechanismy, případně kování a další detaily. Nezapomínejte porovnat ceny konkrétních postelí, případně se zaměřte na sytost barev a jiné zdánlivé detaily.